Putin z Assadem ignorują rozejm

Samoloty bojowe syryjskiego rządu i jego rosyjskich sojuszników przeprowadziły najcięższe od miesięcy naloty na pozycje rebeliantów w syryjskim mieście Aleppo – poinformowało syryjskie Obserwa

Dmitry Terekhov from Odintsovo, Russian Federation/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en
Samoloty bojowe syryjskiego rządu i jego rosyjskich sojuszników przeprowadziły najcięższe od miesięcy naloty na pozycje rebeliantów w syryjskim mieście Aleppo – poinformowało syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Rebelianci i ratownicy informują, że bomby zapalające były jedną z broni, których użyto podczas ataku. Hamza al-Khatib, dyrektor szpitala znajdującego się na na wschodzie miasta, które  zajmują rebelianci, powiedział Reuterowi, że 45 osób poniosło śmierć - podaje brytyjska agencja Reuters.

Sekretarz Stanu USA John Kerry zażądał w środę, aby Rosja i rząd syryjski natychmiast zaprzestały lotów nad syryjskimi strefami bojowymi. Nazwał to ostatnią szansą na uratowanie rozpadającego się zawieszenia broni i "powstrzymania rzezi".

To były najcięższe naloty na Aleppo od miesięcy. Były bardzo intensywne. W tej okolicy nie widzieliśmy ostatnio ciężkich walk

- powiedział dyrektor Obserwatorium Rami Abdulrahman.

Atak przeprowadzony przez samoloty syryjskiego rządu i jego rosyjskich sojuszników pokazuje jasno, że Moskwa i Damaszek odrzuciły żądanie sekretarz stanu USA o wstrzymaniu lotów, tak aby pomoc humanitarna mogła być dostarczona a zawieszenie broni uratowane.

Zakaria Malahifji, szef jednej z frakcji rebeliantów w Alleppo powiedział, że to były to najbardziej intensywne bombardowania od kwietnia. "Nie ma broni, której nie używali", powiedział w rozmowie z Reuters.- Było 15 nalotów ukierunkowanych na dwa obszary, gdzie przebywała moja grupa. Jest to rodzaj presji na opozycję. Rosjanie chcą tylko kapitulacji" -powiedział z kolei rebeliant z innej części miasta.

 Źródło: Reuters

 

#rebelianci #Syria #Allepo #Assad #Putin

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo