Ataki imigrantów na polskich kierowców muszą się skończyć. Stanowcza interwencja ministra

  

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji minister Mariusz Błaszczak przyznaje, że sytuacja w Calais jest zła i zastanawia się, czy niechęć francuskich władz w dążeniu do rozwiązania tego problemu nie jest przypadkiem motywowana poprawnością polityczną. W sprawie ataków imigrantów na polskich kierowców w rejonie Calais minister Błaszczak interweniował już u szefa francuskiego MSW.

Szef MSWiA zaapelował do Bernarda Cazeneuve, francuskiego ministra spraw wewnętrznych o podjęcie działań, które zapewnią bezpieczeństwo polskim kierowcom w rejonie Calais. W treści listu wyraził swoje zdumienie sytuacją, wktórej służby francuskie nie reagują na ataki imigrantów z krajów afrykańskich, które w ostatnim okresie nasiliły się.

- Napisałem do szefa francuskiego MSW w sprawie napadów na Polaków w Calais, bo zwrócili się do mnie polscy przewoźnicy. Sytuacja w Calais jest zła. Ja się dziwię, że francuskie służby nie reagują, gdy np. ludzie wycinają drzewa, by Jest pewne przyzwolenie ze strony władz francuskich, być może to wynika z poprawności politycznej. Gdyby to byli inni ludzie, niż uchodźcy muzułmańscy, to być może reakcja byłaby inna – mówił na antenie Polskiego Radia minister Błaszczak.


CZYTAJ WIĘCEJ: Calais: Atak na polskiego kierowcę

„Zwracam się do pana ministra w związku z sytuacją, która wywołuje nasze głębokie zaniepokojenie, a dotyczy nasilających się incydentów z udziałem imigrantów przebywających w Calais i okolicach. Zgodnie z informacjami Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, sytuacja polegająca na agresywnych zachowaniach imigrantów wobec polskich kierowców podróżujących przez Kanał La Manche nasiliła się w ostatnim czasie i przybiera formy bezpośrednich ataków, których skutki mogą okazać się tragiczne” – czytamy w treści listu ministra Błaszczaka do szefa francuskiego MSW.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dramat w Calais: „Gwałty, kradzieże, wandalizm. Cierpienie ludzi jest niewyobrażalne”. WIDEO

Szef MSWiA poinformował również, że strona brytyjska zapewniła już odpowiednie procedury w celu zapewnienia bezpieczeństwa polskim kierowcom. Na miejscu są też oficerowie polskiej policji. Mariusz Błaszczak tłumaczył na antenie Polskiego Radia, że od jego spotkania z ministrami spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii służby brytyjskie stanowczo reagowały na wiele aktów agresji skierowanych wobec naszych obywateli.

- Usłyszałem zapewnienia, że służby w Wielkiej Brytanii odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą reagować w takich sytuacjach – mówił szef MSWiA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kierowcy znaleźli sposób na „uchodźców” z Calais. Zobacz czym obwieszają swoje ciężarówki. WIDEO
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Polskie Radio,mswia.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania UJAWNIA: Skąd Kwaśniewscy mają miliony?

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy / Fotomag/Gazeta Polska

  

Willa w Kazimierzu Dolnym należała nieformalnie do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich – to, co do tej pory wiedzieliśmy w oparciu o fragmentaryczne dowody i poszlaki, potwierdziły niezbicie usystematyzowane materiały CBA. Ich zawartość pokazuje sieć powiązań, próby ominięcia prawa i poczucie bezkarności głównych bohaterów. Ale to nie wszystko – jak ustaliła „Gazeta Polska”, w związku z tą sprawą pojawiły się dowody dotyczące majątku byłej pary prezydenckiej. Dochody, które nie mają pokrycia w oficjalnych przychodach. Śledztwo dotyczy m.in. prania brudnych pieniędzy.

Gościem Doroty Kani w programie „Koniec systemu” na antenie Telewizji Republika był poseł PiS, prof. Przemysław Czarnek. Rozmowa dotyczyła przedstawionej w programie, a także w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”, sprawy tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu.

Pytany o to, czy prokuratura, ujawniając materiał dowodowy, faktycznie złamała prawo – jak sugeruje część polityków opozycji - stwierdza jednoznacznie, że nic takiego nie miało miejsca.
 
Prawa nie złamano. Co do tego, czy to za wcześnie, to kwestia bardziej taktyki procesowej i taktyki prokuratury, niż przepisów prawa. Przepisy prawa jednoznacznie pozwalają prokuraturze na ujawnienie materiałów, tym bardziej jeżeli występuje interes społeczny. Nie byłoby ujawnienia tego materiału dowodowego, gdyby nie rewelacje byłego agenta CBA, Tomasza Kaczmarka, który stwierdził, że całe śledztwo ws. willi Kwaśniewskich było pod naciskiem ówczesnego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego. Według Kaczmarka, wszystkie te zarzuty wobec państwa Kwaśniewskich, dotyczące nielegalnego posiadania willi w Kazimierzu oraz nielegalności środków finansowych, za którą nabyli tę willę, są efektem wyłącznie nacisków Mariusza Kamińskiego. Ujawnienie materiałów dowodowych ma przekonać i jednoznacznie przekonuje społeczeństwo, że w tej sprawie nie mamy nacisków
- tłumaczył poseł Przemysław Czarnek.
 
Polityk przekonuje, że sprawa, która miała miejsce 15 lat temu „powinna jak najszybciej mieć swój finał, aby rozwiać wszelkie wątpliwości”.

Materiały, które znamy dotychczas, dla przeciętnego obywatela nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Rozmowy, które znaliśmy wcześniej, śp. premiera Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym są druzgocące dla państwa Kwaśniewskich. Wyłania się z nich obraz świata mafijnego.
- zwraca uwagę poseł Przemysław Czarnek.
 
Dorota Kania biorąc pod lupę majątek Kwaśniewskich zwraca szczególną uwagę na zaskakującą grypserę byłej pierwszej damy Jolanty Kwaśniewskiej. Czym jest „garaż”, „buty”, „zmniejszenie dziurek” i „szewc”? Odpowiedź w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.
[https://niezalezna.pl/311584-w-najnowszym-numerze-gp-izajasz-jeremiasz-i-ezechiel-w-sluzbie-pis]

 Jest to także infantylne, bo każdy, kto to czyta, wie od początku, o co chodzi. Ukrywanie się za „zielonymi butami” pokazuje, że sytuacja jest jednoznaczna.
- kwituje poseł Czarnek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts