Rząd premier Szydło miał rację! Polska nie przyjęła uchodźców i nic nam za to nie grozi

  

Do tej pory Polska nie przyjęła ani jednego uchodźcy z prawie siedmiu tysięcy, które próbowano nam narzucić. Co więcej, w Brukseli przyznają, że w związku z tym nie grożą Polsce żadne kary, jakimi straszono kraje, jeśli nie przyjmą przydzielonych im kwot imigrantów.

Jak podało RMF FM, Polska oraz cała Grupa Wyszehradzka wygrały batalię ws. uchodźców. Nasz kraj nie przyjął dotychczas ani jednego imigranta z przypisanej nam kwoty siedmiu tysięcy – na którą zgodził się rząd PO-PSL – i nic nam za to nie grozi. Okazuje się, że Komisja Europejska nie pozwie Polski do unijnego Trybunały Sprawiedliwości, bo dotychczas żaden kraj, nawet Niemcy, nie wywiązał się ustaleń. Wszystko wskazuje też na to, że także pomysł ogromnych kar finansowych dla państw, które odmówią przyjęcia uchodźców, nie zostanie zrealizowany. RMF FM dowiedziało się, że przeciwko karom opowiedziały się już  22 kraje!

Niedawno Konrad Szymański, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, mówił o propozycji Polski na rozwiązanie kryzysu migracyjnego:

Z naszej strony jest oferta, myślę bardzo uczciwa. Proponujemy, by Unia Europejska miała swoją odpowiedź na kryzys migracyjny, bo to jest kryzys prawdziwy. Proponujemy, by te instrumenty były dobrane tak, by każde państwo mogło zaoferować to, co może zaoferować naprawdę. Czyli, aby porzucić sztywną politykę, opartą na relokacji uchodźców wewnątrz Unii Europejskiej, a skupić się na tym, co naprawdę łączy, czyli na polityce na granicach zewnętrznych Unii.

Do błędów ws. polityki migracyjnej przyznali się w ostatnich dniach Jean Claude Juncker oraz Angela Merkel.

Jeżeli bym mogła, cofnęłabym czas o wiele, wiele lat wstecz tak, by móc się wspólnie z niemieckim rządem i wszystkimi odpowiedzialnymi lepiej przygotować 

– powiedziała kanclerz Niemiec, nawiązując do kryzysu związanego z uchodźcami.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl,dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts