Besnik Hasi został odsunięty od obowiązków trenera pierwszej drużyny Legii Warszawa. Tymczasowo ma go zastąpić Aleksandar Vuković, jego ówczesny asystent. Docelowo piłkarzy prowadzić ma Jacek Magiera.

Besnik Hasi już nie poprowadzi Legii Warszawy. Nowym tymczasowym trenerem został Aleksandar Vuković. Informację o zmianie selekcjonera podał na twitterze prezes stołecznego zespołu Bogusław Leśnodorski.

O zwolnieniu Hasiego mówiło się już od wielu dni - po kompromitujących porażkach w polskiego lidze, a przede wszystkim katastrofie jakim był mecz z Borussią Dortmund (0:6 na inaugurację Ligi Mistrzów).

Piątkowe spotkanie z Wisłą Kraków ma prowadzić jeszcze Aleksandr Vukowić. Do Lizbony na mecz z Sportingiem (w następny wtorek 27 września) ma polecieć już Jacek Magiera – wynika z informacji „Przeglądu Sportowego”.

Władze klubu postanowiły postawić na wieloletniego wychowanka Legii. Zna zespół od podszewki, spędził w nim pół piłkarskiego życia. Razem z Legią zdobywał kolejne trofea.

Jacek Magiera ma 41 lat. Posiada dyplom trenera UEFA Pro. W sezonie 2006/2007 zdecydował się zakończyć karierę piłkarską. Występował wtedy w Cracovii.
W barwach Legii Magiera rozegrał (wliczając rozgrywki Ekstraklasy, Pucharu Polski, Pucharu Ligi, Superpucharu oraz Pucharów Europejskich) 232 mecze i strzelił 19 goli.