ONZ chce zmieniać nauczanie Kościoła Katolickiego

Trzy agencje ONZ poparły projekt dokumentu, który żąda, aby Kościół katolicki zmienił swoje stanowisko wobec homoseksualizmu, masturbacji, in vitro a także antykoncepcji.

unic.un.org.pl
Trzy agencje ONZ poparły projekt dokumentu, który żąda, aby Kościół katolicki zmienił swoje stanowisko wobec homoseksualizmu, masturbacji, in vitro a także antykoncepcji. Treść dokumentu opracował... były ksiądz John Wijngaards.

Dokument podpisała ponad setka naukowców, deklarujących się jako katolicy oraz kilku niekatolików.

Uczeni z uniwersytetów na całym świecie twierdzą, że akt małżeński nie musi być otwarty na przekazywanie życia, ale ma też wiele innych celów do spełnienia, w tym osiągnięcie przyjemności, miłość, poczucie bezpieczeństwa i towarzyszenie drugiej osobie


– napisał były ksiądz.

John Wijngaards w piśmie nawiązuje do encykliki Pawła VI „Humanae vitae”, podkreślając, że nie są to Prawdy Objawione, wobec czego można poddawać je dyskusji.

Osoby, które podpisały dokument liczą, że Kościół zmieni zdanie także o zapłodnieniu in vitro, o związkach homoseksualnych. Dokument poparł Fundusz Ludnościowy ONZ, agenda ds. zwalczania AIDS i agenda ds. kobiet.

Lobbing oraz zaangażowanie ONZ na rzecz zmiany katolickiej etyki seksualnej wywołał spore poruszenie wśród teologów na całym świecie.

 

 Źródło: pch24.pl,niezalezna.pl,c-fam.org

#in vitro #masturbacja #antykoncepcja #homoseksualiści #ONZ

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo