Te dane mówią wszystko. Deficyt najniższy od lat. Internauci: „Wystarczy nie kraść”

Z przedstawionych przez Ministerstwo Finansów danych dotyczących wykonania budżetu państwa okazuje się, że deficyt budżetowy ma najniższą od siedmiu lat wartość biorąc pod uwagę analogiczne ok

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Z przedstawionych przez Ministerstwo Finansów danych dotyczących wykonania budżetu państwa okazuje się, że deficyt budżetowy ma najniższą od siedmiu lat wartość biorąc pod uwagę analogiczne okresy lat ubiegłych.

Z danych resortu finansów wynika, że wykonanie budżetu państwa po sierpniu 2016 r. w stosunku do ustawy budżetowej na 2016 r. z dnia 25 lutego 2016 r. (wg. szacunkowych danych) wyniosło:

dochody 214,5 mld zł, tj. 68,4 %
wydatki 229,5 mld zł, tj. 62,3 %
deficyt 14,9 mld zł, tj. 27,3 %


Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że deficyt budżetu państwa po sierpniu 2016 r. wyniósł 14,9 mld zł tj. 27,3% wartości planowanej w ustawie budżetowej. Okazuje się zatem, że był on niższy o 11,0 mld zł w stosunku do wykonania po sierpniu 2015 r. (25,9 mld zł).

Co ciekawe biorąc pod uwagę okres ostatnich 7 lat, okazuje się również, że deficyt z sierpnia 2016 stanowił najniższą wartość w analogicznym okresie.


 
Internauci zwracają uwagę, że informacje na ten temat słabo przebiły się w mediach i podkreślają, że po sierpniu deficyt wyniósł 14,9 mld zł choć w harmonogramie założono 29,2 mld.  Odnosząc się do najnowszych danych w mediach społecznościowych pojawiły się głosy, że by zmniejszyć deficyt „wystarczyło nie kraść”.

 

Źródło: niezalezna.pl,mf.gov.pl

#deficyt #budżet #Ministerstwo Finansów #pieniądze #Skarb Państwa #finanse #gospodarka #rząd #PiS #Prawo i Sprawiedliwość

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo