Minister na szczycie migracyjnym ONZ

  

Należy prowadzić odpowiedzialną politykę w zarządzaniu migracjami. Kluczowe są: skuteczna ochrona granic, odsyłanie nielegalnych migrantów do kraju pochodzenia i usuwanie przyczyn i źródeł migracji -  podkreślał podczas szczytu ONZ minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Wziął on udział w szczycie ONZ w Nowym Jorku poświęconym ruchom migracyjnym i uchodźcom.

Dyskusja dotyczyła tego, co powoduje migracje oraz jaki jest ich wpływ na kraje pochodzenia, tranzytu i przeznaczenia uchodźców.

Odbywający się w Nowym Jorku Szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych był w całości poświęcony ruchom migracyjnym i uchodźcom. Efektem rozmów ma być przyjęcie wspólnej deklaracji, która wskaże kierunki działań wspólnoty międzynarodowej wobec zjawisk migracyjnych, jakie zachodzą obecnie na świecie.

Nowojorski szczyt trwał od 16 września i zakończył się w dziś. Polskiej delegacji przewodniczył prezydent Andrzej Duda. W spotkaniu wziął udział także Jakub Skiba, sekretarz stanu w MSWiA.

Gdy zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu masowych migracji, dochodzę do wniosku, że tym, czego często brakuje w dyskusjach na ten temat, jest rozróżnienie na migracje ekonomiczne i uchodźstwo wojenne.  Te odmienne zjawiska wymagają bowiem zupełnie innych odpowiedzi. Jeżeli łączymy tragedię uchodźców z potrzebami migrantów ekonomicznych, tak naprawdę nie jesteśmy w stanie efektywnie pomóc żadnej z tych grup

- mówił podczas swojego wystąpienia prezydent Andrzej Duda.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mswia.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK1. Nie żyje 80-letnia pasażerka samochodu osobowego

/ / twitter.com/screenshot

  

We wtorkowe popołudnie doszło do wypadku na krajowej „jedynce” przed wjazdem do tunelu w Lalikach (woj. śląskie). Prowadzący opla astrę mężczyzna najechał na tył dostawczego Iveco. 80-letnia pasażerka osobówki zginęła na miejscu.

Do wypadku doszło na pasie, który wiedzie w kierunku Słowacji.

W tunelu we wtorek były prowadzone prace i ruch obywał się wahadłowo. Przed tunelem była ustawiona sygnalizacja świetlna. Samochody oczekiwały na wjazd. 82-letni kierowca astry, mieszkaniec Otwocka, gdy dostrzegł, że auta przed nim się nie poruszają, próbował jeszcze odbić w lewo, ale było za późno. Jego opel prawą stroną wbił się w stojące iveco. Kobieta, która siedziała na fotelu pasażera, zginęła na miejscu.

Kierujący astrą był trzeźwy. Zdaniem policjantów, wpływ na jego zachowanie mogło mieć oślepiające słońce. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przeszedł jednak badania w żywieckim szpitalu.

Na krajowej "jedynce" w miejscu wypadku nie ma już utrudnień.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl