Instrumentalizacja państwa

  

Wypowiedź byłego ministra Jerzego Millera o potrzebie zadbania o spójność i „jednolity przekaz” polskiego raportu z raportem rosyjskim, która dotarła do wiadomości opinii publicznej, jedynie potwierdza, że prace kierowanej przez niego komisji w rzeczywistości miały charakter działań politycznych i były nastawione na efekt wizerunkowy. Potwierdza ona również, że, niestety, nie chodziło w działaniach jego komisji o to, by dotrzeć do prawdy, by dotrzeć do rzeczywistych przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pokazuje instrumentalne podejście ówczesnej ekipy rządzącej, kierowanej przez Donalda Tuska, do wyjaśnienia przyczyn katastrofy z 10 kwietnia. Na takie wykorzystywanie instytucji państwa i to w sprawie tak ważnej dla społeczeństwa na pewno nie powinno być zgody w demokratycznym państwie prawa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts