Już wkrótce jednostki NATO w Polsce

Nowe jednostki NATO trafią do Polski i państw bałtyckich w maju 2017 roku – podał rzecznik sojuszu po obradach wojskowych w niedzielę – pisze

twitter.com/USNATO
Nowe jednostki NATO trafią do Polski i państw bałtyckich w maju 2017 roku – podał rzecznik sojuszu po obradach wojskowych w niedzielę – pisze aboutcroatia.net. Potwierdziły się informacje podane przez Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga podczas szczytu w Warszawie. Władze NATO dają jasny sygnał Rosji: nie godzimy się na waszą agresywną politykę zewnętrzną.

W czerwcu ogłoszono plany rozmieszczenia czterech batalionów - około 4000 żołnierzy - w Polsce i państwach bałtyckich w ramach reagowania Sojuszu do działania Rosji na Ukrainie.
 
Większość z wschodnich członków NATO twierdzi, że czuje się zagrożona przez Rosję, która została oskarżona o naruszenie prawa międzynarodowego poprzez zajęcie ukraińskiego półwyspu Krym.

Państwem ramowym w Polsce będzie USA. Niemcy będą państwem ramowym wzmocnionej obecności NATO na Litwie, Kanada – na Łotwie, a Wielka Brytania – w Estonii. Bataliony zaczną działać od maja 2017 r i mają liczyć po około 1000 żołnierzy.

 

Źródło: niezalezna.pl,aboutcroatia.net

#USA #Niemcy #Kanada #Wielka Brytania #NATO w Polsce

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo