Znowu dramat Polki! Kobieta deportowana, a jej 3 dzieci zostały w Londynie

  

Z Wielkiej Brytanii deportowano Polkę. Nawet nie pozwolono jej się ubrać. Został też zmuszona do pozostawienia dzieci za granicą. Jest to już kolejny przykład tego, jak naszym rodaczkom podstępem na Wyspach odbierane są dzieci.

Informację o dramatycznych wydarzenia podał polonijny portal naszestrony.co.uk (TUTAJ WIĘCEJ)

32-letnia Małgorzata, matka trójki urodzonych w Londynie dzieci, została podstępem zwabiona do recepcji budynku, w którym mieszkała. Stamtąd - w towarzystwie 5 strażników i 2 kobiet - została zaciągnięta (w samym szlafroku i kapciach!) i odwieziona na lotnisko. Po drodze Polka zemdlała, co jedna z asystujących osób uznała za próbę uniknięcia deportacji.

Dlaczego została deportowana?

"Kobieta będąca świadkiem bójki, do której doszło w grupie Polaków, trafiła do policyjnego aresztu na Wembley celem złożenia wyjaśnień. Tam doszukano się, że w przeszłości była deportowana z Wielkiej Brytanii i korzystając z danego jej prawa wróciła po wyznaczonym terminie. Kobietę przekazano do Home Office, gdzie stwierdzono, że jest ona potencjalnym zagrożeniem dla brytyjskiego społeczeństwa" - podaje naszestrony.co.uk

Małgorzata jest już w Polsce, a jej dzieci (w wieku 14, 13 i 10 lat) zostały z ojcem.

Informowaliśmy już wcześniej na portalu niezależna.pl o tym, że w Wielkiej Brytanii statystycznie ok. 120 dzieci rocznie zostaje odebranych Polakom. Powody dla których dochodzi do takich wydarzeń są najczęściej błahe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szokujące dane - w Wielkiej Brytanii rocznie odbiera się Polakom ok. 120 dzieci
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,naszestrony.co.uk,fakt24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł znany aktor Tadeusz Pluciński. Miał 92 lata

Tadeusz Pluciński / By Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73) - Tadeusz Pluciński, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76547581

  

Tadeusz Pluciński - aktor, ceniony za kreacje amantów - zmarł dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat - podał Związek Artystów Scen Polskich.

Tadeusz Pluciński, urodzony 25 września 1926 w Łodzi, w 1949 ukończył studia na łódzkim oddziale warszawskiej PWST. Od 1954 roku związany był z teatrami warszawskimi, m.in. Polskim (1963-1976) i Syreną (od 1976). Na ekranie debiutował jeszcze na studiach epizodem w dramacie Wandy Jakubowskiej "Ostatni etap" (1947).

Popularność zawdzięczał rolom komediowym, zarówno telewizyjnym jak i kinowym. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: "Mąż swojej żony" (1960), "Szczęściarz Antoni" (1960), "Dzięcioł" (1970), "Niebieskie jak Morze Czarne" (1971), "Poszukiwany poszukiwana" (1972), "Brunet wieczorową porą" (1976) i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (1978).

Wystąpił też w filmach "Hydrozagadka" (1970), "Podróż za jeden uśmiech" (1971), "Stawiam na Tolka Banana" (1973), a także w serialach - "Stawka większa niż życie" (1967), "Czterdziestolatek" (1975), "Kariera Nikodema Dyzmy" (1979) i "Alternatywy 4 (1983).

Pluciński pojawiał się w ostatnich latach w wielu serialach: w "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy w "Pitbullu". Występował też w najpopularniejszym słuchowisku Polskiego Radia "Matysiakowie", gdzie po śmierci Tadeusza Borowskiego wcielał się w rolę Stacha Matysiaka.

Autobiograficzne wspomnienia Plucińskiego w rozmowie z Magdaleną Adaszewską ukazały się pt. "Na wieki wieków amant". Aktor słynął z bogatego życia uczuciowego - był czterokrotnie żonaty: ze śpiewaczką operową Bożeną Brun-Barańską, z aktorką Iloną Stawińską, z tancerką Krystyną Mazurówną, z aktorką Jolantą Wołłejko.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl