W dniach od 12 do 16 września br. żołnierze 7. Batalionu kawalerii powietrznej, wspólnie z kanadyjskimi żołnierzami z 1. Batalionu lekkiego pułku księżniczki Patrycji oraz Narodowych Sił Rezerwowych realizują szkolenie poligonowe w Drawsku Pomorskim.

Nacisk w czasie szkolenia położony jest głównie na zajęcia taktyczne oraz ogniowe. Swoje umiejętności strzeleckie żołnierze doskonalą tutaj przede wszystkim z obsługi moździerzy LM-60.

Kawalerzyści również na bieżąco realizują zajęcia taktyczne, w ramach których wspólnie z żołnierzami kanadyjskimi oraz Narodowych Sił Rezerwowych doskonalą swoje umiejętności współdziałania z komponentem lotniczym z 1 i 7 dywizjonu lotniczego.

Szkolenie żołnierzy na śmigłowcach W-3W Sokół oraz Mi-17 realizowane jest poprzez naukę oraz doskonalenie wyboru miejsca, naprowadzania oraz desantowania w wybranym terenie różnymi sposobami, początkowo z przyziemienia, następnie z wykorzystaniem grubej liny. Ten element szkolenia jest również ważny dla pilotów, którzy doskonalą swoje umiejętności pilotażowe m.in. w zakresie wykonania zawisu.
W tym samym czasie realizowany jest kurs SERE B (poziom zaawansowany). Słowo SERE jest rozwinięciem pierwszych liter: Survival, Evasion, Resistance, Escape – przetrwanie, unikanie, opór oraz ucieczka. W kursie biorą udział żołnierze 7. Batalionu kawalerii powietrznej, a główny nacisk położony jest na przetrwanie.