Polsko-kanadyjskie szkolenie poligonowe

  

W dniach od 12 do 16 września br. żołnierze 7. Batalionu kawalerii powietrznej, wspólnie z kanadyjskimi żołnierzami z 1. Batalionu lekkiego pułku księżniczki Patrycji oraz Narodowych Sił Rezerwowych realizują szkolenie poligonowe w Drawsku Pomorskim.

Nacisk w czasie szkolenia położony jest głównie na zajęcia taktyczne oraz ogniowe. Swoje umiejętności strzeleckie żołnierze doskonalą tutaj przede wszystkim z obsługi moździerzy LM-60.

Kawalerzyści również na bieżąco realizują zajęcia taktyczne, w ramach których wspólnie z żołnierzami kanadyjskimi oraz Narodowych Sił Rezerwowych doskonalą swoje umiejętności współdziałania z komponentem lotniczym z 1 i 7 dywizjonu lotniczego.

Szkolenie żołnierzy na śmigłowcach W-3W Sokół oraz Mi-17 realizowane jest poprzez naukę oraz doskonalenie wyboru miejsca, naprowadzania oraz desantowania w wybranym terenie różnymi sposobami, początkowo z przyziemienia, następnie z wykorzystaniem grubej liny. Ten element szkolenia jest również ważny dla pilotów, którzy doskonalą swoje umiejętności pilotażowe m.in. w zakresie wykonania zawisu.
W tym samym czasie realizowany jest kurs SERE B (poziom zaawansowany). Słowo SERE jest rozwinięciem pierwszych liter: Survival, Evasion, Resistance, Escape – przetrwanie, unikanie, opór oraz ucieczka. W kursie biorą udział żołnierze 7. Batalionu kawalerii powietrznej, a główny nacisk położony jest na przetrwanie.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25BKPow
Tagi

Wczytuję komentarze...


Tusk z Brukseli radzi Poczcie Polskiej: „Powinna dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

  

"Poczta Polska powinna Polakom dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania" - zaapelował na Twitterze Donald Tusk, nawiązując do możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce w sposób korespondencyjny. "Trzeba ratować życie, nie władzę" - dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/320330-teraz-walka-z-epidemia-wkrotce-z-fideszem-tusk-pisze-list-i-wskazuje-kierunek-dzialan]

W ostatnich dniach Tusk wyraźnie się ożywił w mediach społecznościowych, co i rusz publikując komentarze, bądź pisząc listy. Kiedy cała Europa zajęta jest epidemią koronawirusa, Donald Tusk przypomina np. o kampanii przeciwko Węgrom. "Obecnie priorytetem jest walka z pandemią, ale wkrótce nadejdzie czas, że będziecie musieli przemyśleć stanowisko w sprawie wykluczenia węgierskiego Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej" - napisał w liście do członków Europejskiej Partii Ludowej.

Dzisiaj, siedzący w Brukseli Tusk, na cel obrał sobie najbliższe wybory prezydenckie i pomysł Prawa i Sprawiedliwości, by przeprowadzić w sposób korespondencyjny, przy wykorzystaniu Poczty Polskiej.

Poczta Polska powinna Polakom dostarczyć maseczki zamiast pakietów do głosowania. Trzeba ratować życie, nie władzę

- napisał na Twitterze.

Klasycznie już, kolejna rada byłego premiera spotkała się z ciętymi komentarzami internautów. Niektóre publikujemy poniżej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts