Prezydent Duda stanowczo: Zasadnicze pytanie - dlaczego Rosja nie chce zwrócić naszej własności?

Odnosząc się do stanowiska Federacji Rosyjskiej, upierającej się przy tym, że zwrot wraku tupolewa nie może zostać dokonany, prezydent Andrzej Duda stanowczo wyraził swoją dezaprobatę dla taki

arch. Anita Gargas/Misja specjalna
Odnosząc się do stanowiska Federacji Rosyjskiej, upierającej się przy tym, że zwrot wraku tupolewa nie może zostać dokonany, prezydent Andrzej Duda stanowczo wyraził swoją dezaprobatę dla takiego stanu rzeczy.

Na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda stanowczo wypowiedział się w kwestii żądania zwrotu wraku tupolewa. Wszczęcia procedury przekazania wraku stronie polskiej konsekwentnie odmawia Federacja Rosyjska.

- Jestem zdziwiony tym, że Rosja nie chce oddać tego wraku. Fakt, że nie chce oddać tego wraku, powoduje rozliczne domysły, które nie są dla Rosji korzystne.. W normalnych warunkach ktoś, kto nie ma nic do ukrycia, w takiej sytuacji własność obcego państwa zwraca . [...] Polska ten samolot kupiła. Ten Tupolew był polską własnością, wrak też jest polską własnością. Pojawia się więc zasadnicze pytanie: dlaczego Rosja nie chce tej własności zwrócić? - mówił prezydent Andrzej Duda.

 

 Źródło: niezalezna.pl,TVP Info,300polityka.pl

#Smoleńsk #wrak #Andrzej Duda #tupolew #Tu-154M #Rosja #Federacja Rosyjska #katastrofa smoleńska

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo