Redaktora Jacka Żakowskiego oburzyła najnowsza okładka „Gazety Polskiej Codziennie”. Na antenie TOK FM dziennikarz zaczął nawet sugerować, że Jerzy Miller powinien za nią wytoczyć redakcji pozew.

- To jest sprawa procesowa – orzekł na antenie TOK FM Jacek Żakowski.

Dziennikarzowi nie podobały się informacje przedstawione na konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej. Przekonywał, że są to „bezpodstawne pomówienia”.

- Odwaga dyletantów do wypowiadania się na tematy, o których nie mają pojęcia, to jeden z głównych problemów cywilizacji – mówił Żakowski.

Żakowski skrytykował również zajmujących się sprawą katastrofy smoleńskiej dziennikarzy przekonując, ze to „niepokojące”, aby media ulegały tego typu retoryce. Największe oburzenie Żakowskiego wywołała jednak okładka „Gazety Polskiej Codziennie”:

- Pierwsza strona. „Rosjanie podyktowali raport komisji Millera”. To jest sprawa procesowa. Nie mam cienia wątpliwości, że Jerzy Miller powinien wytoczyć proces i go szybko wygrać. To poważne, groźne pomówienia. Liczę, że sądy będą działały szybko – oznajmił Jacek Żakowski.