Awaria silnika i elektryczności tuż przed katastrofą! Ustalenia podkomisji smoleńskiej

  

Odnaleziono zapis niesprawności obu wysokościomierzy radiowych oraz jednego silnika Tu-154M na wysokości 15 metrów. Zadaje to kłam tezom komisji Millera, że samolot był sprawny 10 kwietnia 2010 roku. - Z rejestratorów usunięto informacje m.in. o niesprawności pierwszego silnika, niesprawności pierwszego generatora oraz niesprawności wysokościomierzy radiowych. Wszystko to działo się przed TAWS 38, który w raportach polskim i rosyjskim starano się ukryć poprzez wycinanie elementów czarnej skrzynki - powiedział prof. Nowaczyk

Okazuje się też, że zapisy o niesprawności samolotu były znane Komisji Millera, ale zostały ukryte. Jeden ze slajdów na prezentacji głosił: Bieżąca analiza pliku źródłowego z rosyjskiego rejestratora wykazała, że w wyciętym fragmencie zapisane są dane informujące między innymi o: niesprawności pierwszego silnika, niesprawności pierwszego generatora, niesprawności obu wysokościomierzy radiowych

- Znaleźliśmy pełne zapisy polskiej i rosyjskiej skrzynki. Widać, że z polskiej wycięto 3 sekundy, a z  rosyjskiej 5 sekund. [...] Znaleźliśmy sygnały niesprawności silnika i wysokościomierzy jeszcze 15 metrów nad gruntem – ujawnił prof. Nowaczyk.

Niedawno Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz ujawnił, że we wrześniu udostępnione zostaną nieznane dotąd nagrania rozmów załogi Tu-154M. Jak wynika z zapowiedzi szefa resortu obrony nagrania rzucają istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Już w 2012 roku polscy naukowcy ws. smoleńskiej katastrofy wykazali na fałszerstwa w raporcie zarówno MAK, jak i komisji Millera. Jak wynika z analizy znajdującej się w wojskowej prokuraturze, na nagraniach z czarnych skrzynek rządowego Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w kabinie pilotów nie zidentyfikowano głosu gen. Andrzeja Błasika, dowódcy Sił Powietrznych RP. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zapadły ważne decyzje. Premier: Ograniczenia w związku z koronawirusem przedłużone!

Mateusz Morawiecki / screen z TVP Info

  

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś przedłużenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Niektóre z nich przedłużono do 19 kwietnia, inne do 26 kwietnia, a odwołanie imprez masowych będzie obowiązywać do odwołania.

- Nasze dotychczasowe działania na razie sprawdzają się nieźle. Ten okres narodowej izolacji jest dla wszystkich uciążliwy, ale mamy liczne analizy, które pokazują, że gdbyśmy nie stosowali tych obostrzeń to bylibyśmy dziś w innym miejscu. Nie mielibyśmy 5,5 tysiąca zachorowań, ale nawet 40 tysięcy lub więcej. Te analizy potwierdzają nasze strategie działania. Wielu z nas jest zmęczonych, ale bez zastosowania środków na dłużej ryzykowalibyśmy żeby wirus się rozprzestrzenił, a tego nie chcemy

- powiedział premier. 

Premier podziękował wszystkim, którzy pomagają w trudnych czasach, w których obecnie żyjemy. "Wszystkim, którym działają na pierwszej linii frontu bardzo gorąco dziękuję" - powiedział. "Dzięki Wam możemy ograniczyć zasięg koronawirusa" - dodał.

W końcu premier ogłosił najważniejsze wiadomości:

Przedłużenie obowiązujących ograniczeń w przemieszczaniu się ogłoszono do 19 kwietnia - to obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów i zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, a także punktów usług. Dotyczy to też limitu osób w sklepach i w kościołach. Z kolei ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania. 

Do 26 kwietnia przedłużono zamknięcie szkół, zamknięcie ruchu lotniczego międzynarodowego, zamknięcie granic, kontrole graniczne oraz obowiązkową kwarantannę.

- To rozwiązania, które się bardzo dobrze sprawdziły

- powiedział Morawiecki. Dodał, że po świętach wielkanocnych ogłoszony zostanie plan przywracania gospodarki do normy. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts