PE to nie rosyjska Duma

  

Podczas dzisiejszej debaty na temat stanu Unii Europejskiej na sali plenarnej PE w Strasburgu obecni byli nie tylko europosłowie. W miejscu obrad (a nie na galerii dla dyplomatów!) znajdował się ambasador Rosji przy UE Władimir Czyzow. - To niedopuszczalne - stwierdził Ryszard Czarnecki. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego zgłosił oficjalny protest w tej sprawie w czasie dzisiejszych głosowań.

- Tuż przed glosowaniami w trakcie debaty o stanie UE doszło do niedopuszczalnego incydentu. Na sali obrad PE, a nie na galerii dla dyplomatów znalazł się ambasador Rosji przy UE - powiedział Ryszard Czarnecki.
 
W obronie obecności dyplomaty na sali obrad stanął niemiecki wiceprzewodniczący PE z grupy ALDE, Niemiec Aleksander Graf Lambsdorff. Jak zauważa Ryszard Czarnecki, ten sam europoseł chwilę wcześniej głosował za rezolucją atakującą Polskę.

Parlament Europejski nie jest rosyjską Dumą,  a dyplomaci rosyjscy nie powinni się tutaj przechadzać, rozmawiać z posłami w trakcie naszej debaty. To jest niedopuszczalne i bardzo proszę, by takich sytuacji nie było w przyszłości

- wezwał wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne wyzwania przed systemem zdrowia

/ twitter.com/MZ_GOV_PL

  

- Istotne jest przemodelowanie opieki zdrowotnej tak, aby system stawał się przyjazny dla pacjentów. Jednak jest to proces długofalowy – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, inaugurując w Warszawie dwudniowy kongres "Zdrowie Polaków 2019".

Według ministra kolejnymi kluczowymi wyzwaniami stojącymi przed systemem zdrowia są edukacja, profilaktyka i zastosowanie najnowszych technologii w medycynie.

Minister, odnosząc się do stwierdzenia, że w tej chwili pacjent oczekuje więcej niż otrzymuje, powiedział, że właśnie dlatego istotna jest dyskusja nie tylko na temat tego, jak poprawiać system, ale też pokazywanie tego, co udało się do tej pory osiągnąć.

"Droga, którą idziemy krok po kroku, jest dobrym kierunkiem"

– zaznaczył.

Szumowski powiedział, że dalej należy zwiększać nakłady na służbę zdrowia, bo finansowanie jest niezwykle ważne, ale jednocześnie należy odpowiednio modelować opiekę nad pacjentem z czysto administracyjnego puntu widzenia. Dodatkowo też trzeba poprawiać koordynację opieki nad pacjentem, edukować, wprowadzać w medycynie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, przedstawiać dane, aby pacjent sam mógł wyciągać wnioski.

"To jest niezwykle ważne, aby pokazywać, co możemy i chcemy zrobić. Dyskutować, jak poprawiać opiekę i edukować pacjentów, jak wygląda system w Polsce i na świecie"

– mówił.

Szef resortu zdrowia dodał także, że istotne jest przemodelowanie systemu tak, aby płacić za efekt leczenia. Stwierdził, że naprawa systemu zdrowia odbywa się na całym świecie.

"Na świecie nie ma takiego kraju, który by nie naprawiał swojego systemu zdrowia (…). W wielu krajach jest lepiej, ale nieczęsto mamy sytuację tak dramatyczną, jak się pokazuje"

– podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl