Szefowa komisji ds. Amber Gold: Kontakty Marcina P. z politykami to fakt

  

Dziś odbędzie się trzecie posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Posłowie będą kontynuować wybór stałych doradców komisji. Członkowie dowiedzą się także, ile materiałów wpłynęło do prezydium od poprzedniego posiedzenia. – Jak wpłynie ten materiał, będziemy w stanie ocenić, ile tego jest. Będziemy w stanie powiedzieć sobie, ile potrzebujemy czasu na przygotowanie się, przeczytanie, analizę i wtedy ma sens wzywanie pierwszych świadków – mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Wassermann.

Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej podkreślała w „Sygnałach dnia”, że celem zespołu, na czele którego stoi, jest „wyjaśnienie rzeczy, która się dzisiaj wydaje niemożliwa do zaistnienia – jak to się stało, że Urząd Skarbowy przez trzy lata nie zapukał do Marcina P.”.

Małgorzata Wassermann dodawała też, iż nie ma wątpliwości co do tego, że prezes Amber Gold miał kontakty z politykami.

To nie jest tak, że my szukamy takiego styku, tylko on jest po prostu faktem 

– podkreśliła.

Chcemy od początku poznać historię małżonków P., która – wszystko na to wskazuje – jest bardzo bogata. Będziemy wzywać wszystkie osoby, które mają informacje 

– dodała szefowa komisji śledczej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl,niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Włoch zawiesił pracę rządu

zdjęcie ilustracyjne / Davice Oliva CC BY-SA 2.0

  

Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił dziś zatrzymanie działalności jego rządu w związku z kryzysem w koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. Deklarację tę złożył w wystąpieniu w Senacie. Zapowiedział także złożenie dymisji na ręce prezydenta Sergio Mattarelli w związku z rozpadem koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd.

Po serii zarzutów postawionych liderowi Ligi Matteo Salviniemu za wywołanie obecnej sytuacji Conte oświadczył: „Trwający kryzys zagraża działalności tego rządu, która w tym miejscu się zatrzymuje”.

Conte zarzucił Salviniemu „poważny brak kultury konstytucyjnej”, „oportunizm” oraz kierowanie się prywatnymi i partyjnymi interesami. Ostro skrytykował też wicepremiera i szefa MSW za posługiwanie się symbolami religijnymi w czasie wieców.

Na zakończenie wystąpienia w izbie wyższej parlamentu w Rzymie na temat sytuacji w związku z kryzysem koalicyjnym Conte powiedział, że po debacie uda się do prezydenta, by złożyć dymisję na jego ręce.

Kryzys rozpoczął się 8 sierpnia, gdy lider Ligi, wicepremier Matteo Salvini ogłosił zakończenie współpracy z Ruchem Pięciu Gwiazd i zaapelował o przedterminowe wybory.

Rząd Contego pracował 14 miesięcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl