Polacy bardzo chwaleni w Czechach

  

Czeskie służby chwalą polskich menedżerów z Unipetrolu i PKN Orlen, którzy po wielkim pożarze rafinerii w Litvinowie uchronili naszych południowych sąsiadów przed poważnym kryzysem, zachowując stabilność w dostawach paliwa. Do wielkiego pożaru doszło w sierpniu 2015 r. Gasiły go 43 jednostki straży pożarnej. Powstałe straty szacowano na 1,2 mld zł. Konsekwencji pożaru nie odczuli jednak zwykli Czesi. Nie doszło do przerwy w dostawach paliw, a rafineria szybko wróciła do pracy i dziś działa prawie w pełni mocy przerobowych. Jeden z moich rozmówców podczas spotkania w Pradze stwierdził, że zostało to docenione przez czeskie służby, które uznały menedżerów czeskiego giganta paliwowego Unipetrol, kontrolowanego przez PKN Orlen, za odpowiedzialnych i dobrych partnerów. To bardzo ważny element relacji z Czechami. Jeszcze niedawno bowiem nie były one najlepsze. Tym bardziej że tamtejsze służby starały się wręcz polować na niektórych polskich menedżerów, szukając na nich haków lub próbując ich zdyskredytować. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts