Jak kraść, to miliony

  

Od 2009 r. trwała niczym niezmącona działalność bankowa młodego przestępcy, którego liczne wyroki były w dziwnych okolicznościach warunkowo zawieszane. Po paru miesiącach działalności Komisja Nadzoru Finansowego oficjalnie stwierdziła, że Amber Gold nie posiada prawa wykonywania czynności bankowych. Jest rok 2012, prokuratura kieruje do sądu akt oskarżenia przeciwko WGI Dom Maklerski w związku ze zdefraudowaniem 340 mln zł. Poszkodowani przez WGI ostrzegają rząd i różne instytucje przed działalnością Amber Gold, żądają zmiany prawa, mającej zapobiec tego typu działalności. Niestety rząd ignoruje problem. W tym samym roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczyna śledztwo w sprawie wprowadzenia w błąd klientów Amber Gold co do ich lokat zabezpieczonych zakupem złota. Mijają lata i przeciwko małżeństwu Plichtów wreszcie rozpoczyna się postępowanie karne. Jest druga połowa 2016 r., pracę rozpoczyna sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold. Ale warto przypomnieć, że w sprawie karnej przeciwko zarządowi WGI sąd skazał dwóch oskarżonych na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na 4-letni okres próbny. Opłacało się kraść? Według nich na pewno tak!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts