Profanacja ołtarza w poznańskim kościele. Sprawców szuka policja

Poznańscy policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze znieważeniem uczuć religijnych w jednym z kościołów.

poznan.policja.gov.pl
Poznańscy policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze znieważeniem uczuć religijnych w jednym z kościołów.

Policjanci z komisariatu policji Poznań Stare Miasto wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 4 września około godziny 9.00 w kościele pw. św. Franciszka przy ul. Garbary. Wówczas, kilka minut przed rozpoczęciem mszy świętej, do kościoła weszło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli w obecności wiernych pić alkohol i rozlewać go po ołtarzu.

Jednego z poszukiwanych przez policjantów mężczyzn, który może mieć związek ze zdarzeniem, zarejestrowały kamery monitoringu w jednym z poznańskich sklepów. Mężczyzna jest krępej budowy ciała, ma jasne, krótkie włosy i charakterystyczne zakola.


fot. poznan.policja.gov.pl

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informację o tym zdarzeniu prosimy o kontakt z policjantami z komisariatu policji Poznań Stare Miasto. Można się też zgłaszać osobiście na Al. Marcinkowskiego 31 w Poznaniu lub telefonicznie pod całodobowymi numerami telefonów 61 841 24 11 lub 997.

 

Źródło: poznan.policja.gov.pl

#Poznań #kościół #policja #alkohol #profanacja

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo