- Szczerze mówią nie wiem za wiele o Legii. Gra przeciwko tej drużynie będzie dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem - powiedział Cristiano Ronaldo. Real Madryt zmierzy się z mistrzami Polski w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

„Królewscy”, którzy bronią trofeum Champions League, zagrają z Legią 18 października w Madrycie. Rewanżowe spotkanie w Warszawie odbędzie się 2 listopada.

W grupie F, do której trafiła Legia, poza Realem znalazła się także Borussia Dortmund i Sporting Lizbona. Oba te kluby są już C. Ronaldo dobrze znane - BVB z powodzeniem gra od lat w europejskich pucharach, w Sportingu Portugalczyk zaczynał seniorską karierę. Nic więc dziwnego, że dwumecz z tym przeciwnikiem to dla lidera Realu coś wyjątkowego.

- To szczególny moment w moim życiu i ogromny zaszczyt - przyznał Cristiano. Gra przeciwko Sportingowi to dla niego nie pierwszyzna - zagra w takim meczu po raz trzeci. W sezonie 2007/08 zagrał z nim dwukrotnie, również w fazie grupowej LM, w barwach Manchesteru United.

W środę, gdy Legia zmierzy się z BVB (godz. 20:45) Real zagra ze Sportingiem. W drugiej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Borussią (27 września).