Uwaga na fałszywy abonament RTV

Poczta Polska wystosowała ostrzeżenie przed rozsyłanymi w całej Polsce fałszywymi wezwaniami do zapłaty abonamentu RTV.

ernesto/SXC
Poczta Polska wystosowała ostrzeżenie przed rozsyłanymi w całej Polsce fałszywymi wezwaniami do zapłaty abonamentu RTV. Okazuje się, że ktoś pod pretekstem opłaty abonamentu próbuje wyłudzać pieniądze.

W oficjalnym komunikacie Poczta Polska informuje, że od kilku dni do centrali docierają niepokojące informacje o fałszywej korespondencji z wezwaniem do zapłaty od Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji.

- Ostrzegamy: taki podmiot nie istnieje. Jeśli otrzymasz podobny list, zignoruj go i nie dokonuj wpłaty na wskazane konto – przestrzega Poczta Polska.

Z treści fałszywego zawiadomienia wynika, że Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji przy ulicy Świętokrzyskiej 30, 00-116 Warszawa domaga się dokonania płatności abonamentu RTV w wysokości 194,75 zł na wskazany w dołączonym do pisma formularzu wpłaty rachunek.

- Zweryfikowaliśmy nadawcę i ustaliliśmy, że podana w piśmie strona internetowa oraz podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji – nie istnieją – informuje Poczta Polska.

W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości co do korespondencji związanej z opłatami abonamentowymi RTV uruchomiono już specjalną infolinię: (+48) 43 842 06 06
 
TAK WYGLĄDA FAŁSZYWE WEZWANIE:

 

Źródło: niezalezna.pl,poczta-polska.pl

#TVP #abonament #media publiczne #telewizja #radio #abonament RTV #Poczta Polska #Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo