„Oto prawdziwy program Nowoczesnej”. Konwencja partii Petru pośmiewiskiem

  

Na konwencji Nowoczesnej Ryszard Petru przedstawił program partii. Jego głównym punktem jest chęć odsunięcia od władzy Prawa i Sprawiedliwości. Lider Nowoczesnej zapowiedział również postawienie przed Trybunałem Stanu prezydenta Andrzeja Dudę i premier Beatę Szydło. Tymczasem odpowiadając Ryszardowi Petru Prawo i Sprawiedliwość przypomniało jego „prawdziwy program” cytując wypowiedzi Petru z ostatnich lat.

Jeszcze w trakcie konwencji Ryszard Petru przekonywał, że Nowoczesna jest jedyną partią opozycyjną, która posiada całościowy program.

 - Zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków. Jesteśmy otwarci na państwa uwagi i sugestie. Chcemy odsunąć PiS od władzy i to zrobimy. Postawimy przed Trybunałem Stanu Dudę i Szydło. Chcemy wyjść do Polaków, konsultować z nimi program, jesteśmy otwarci na korekty. Będzie dużo do sprzątania. To wszystko trzeba będzie poprawić, trzeba będzie poprawić. Jesteśmy jedyną partią opozycyjną, która ma całościowy program. Będziemy walczyć z agresją i przemocą – mówił Petru.

Poza propozycją wprowadzenia systemu kanclerskiego i ograniczeniem kadencji posłów do dwóch program Nowoczesnej zakłada również m.in. zwiększenie udziału podatków PIT i CIT samorządów, zmniejszenie liczby ministrów i wiceministrów, wprowadzenie kryterium dochodowego w programie Rodzina 500+, wprowadzenie rozdziału państwa od Kościoła, przeforsowanie legalizacji związków partnerskich i finansowania in vitro z budżetu, a nawet zmianę filozofii nauczania w szkołach.

- Polacy nie chcą po raz kolejny wybierać mniejszego zła. Chcemy realizować nowe, wielkie marzenia. Marzenia o silnym, sprawnym, sprawiedliwym i dobrze urządzonym państwie. Państwie, które respektuje i szanuje swoich obywateli. Marzenia o kompetentnej, przyjaznej i życzliwej władzy, która służy obywatelom, a nie sobie czy swoim ideologiom. Chcemy po prostu normalnie i godnie żyć z owoców naszej ciężkiej pracy. Żądamy i chcemy, by te owoce nie były nigdy marnowane. [...] wierzę, że możemy budować państwo na miarę naszych możliwości i marzeń, że możemy godnie i bezpiecznie żyć. Stać nas na nowoczesną Polskę dla każdego – przekonywał Ryszard Petru.

Na odpowiedz ze strony Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. Przypomniano wypowiedzi Ryszarda Petru sprzed kilku lat, które rzucają zupełnie nowe światło na jego polityczny program.

 - Nie wierzmy, że ludzie sami będą się decydować na przechodzenie później na emeryturę. Jedyną skuteczną metodą na zwiększenie podaży pracy w gospodarce jest wydłużenie okresu pracy poprzez ustawową podwyżkę wieku emerytalnego. Im później to zrobimy, tym trudniejsze będzie wprowadzenie tego typu zmian – cytuje słowa Ryszarda Petru Prawo i Sprawiedliwość dodając, że tak wygląda prawdziwy program Nowoczesnej.

 
Przypomniano również wypowiedź Ryszarda Petru z 2008 roku, kiedy przekonywał, że kredyty we frankach szwajcarskich są stosunkowo bezpieczne i spekulował, że oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie

- Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że inflacja w Szwajcarii spada i nie ma oczekiwać, by stopy w Szwajcarii mogły wzrosnąć, w związku z czym oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie - prorokował w 2008 roku Ryszard Petru.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,pis.org.pl,300polityka.pl,TVN24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto nowy szef Pentagonu. Kim jest Mark Esper?

Pentagon - zdjęcie ilustracyjne / David Mark; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Marka Espera na szefa Pentagonu. Desygnowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ministra obrony Esper pełnił tę funkcję tymczasowo od czerwca.

Esper został w ubiegłym tygodniu przesłuchany i zarekomendowany przez senacką komisję sił zbrojnych. Od czerwca pełnił funkcję szefa Pentagonu tymczasowo.

Mark Esper pełnił wcześniej, od 2017 roku, funkcję sekretarza ds. sił lądowych w Pentagonie. Wcześniej był m.in. lobbystą wielkiego koncernu zbrojeniowego Raytheon Company.

W czerwcu poprzedni p.o. ministra obrony Patrick Shanahan oznajmił, że nie chce być brany pod uwagę jako szef tego resortu. Jego decyzja przedłużyła i tak już najdłuższy okres, w którym Pentagonem kieruje pełniący obowiązki.

Na czele Pentagonu Shanahan zastąpił Jamesa Mattisa, który w grudniu 2018 roku nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl