Petru znów dał popis. Zarzuca PiS szczucie na osoby mówiące po niemiecku

"Kto szczuł przeciwko mówiącym po niemiecku? To PiS. Czas uderzyć sie w piersi!

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
"Kto szczuł przeciwko mówiącym po niemiecku? To PiS. Czas uderzyć sie w piersi! Będziecie mieli kolejne ofiary na sumieniu" - tak Ryszard Petru skomentował pobicie profesora UW w Warszawie za mówienie po niemiecku. Czy lider Nowoczesnej zapomniał, że po niemiecku spoty nagrywała choćby Pierwsza Dama, małżonka "pisowskiego" prezydenta?

Ryszard Petru namawia Prawo i Sprawiedliwość do "uderzenia się w piersi" za pobicie profesora mówiącego po niemiecku. Taka zagrywka to nic nowego. Wcześniej niemal każdy atak na obcokrajowca także zrzucano na rzekomą falę nienawiści rasowej zalewającej Polskę w wyniku rządów PiS.

Tyle że w przypadku mówienia po niemiecku Petru wspiął się na wyżyny absurdu. W przeciwieństwie np. do poprzedniego prezydenta i jego małżonki, którym z trudem przychodziło nieraz wypowiadanie się w języku polskim, prezydent Andrzej Duda - wywodzący się z PiS - i jego żona posługują się językami obcymi. A niemieckim Agata Duda włada perfekcyjnie. Co udowodniła choćby w poniższym spocie:A jeśli ktoś szczuł na osoby mówiące po niemiecku - np. na Agatę Dudę - nie był to na pewno PiS.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Agata Duda #Ryszard Petru

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo