Rosyjska Flota Pacyficzna z kolejnymi okrętami podwodnymi

  

Ministerstwo Obrony Rosji zleciło petersburskiej Stoczni Admiralicji i zakładzie przemysłowym Amurskij Sudostroitielnyj Zawod z Komsomolska zbudowanie sześciu łodzi podwodnych projektu 636.3 Warszawianka – informuje agencja prasowa UPI.

Prace nad budową sześciu okrętów mają rozpocząć się w 2018 a zakończyć w  2021 roku. Na chwilę obecną Rosjanie dysponują czterema okrętami podwodnymi 636.3, które operują we Flocie Czarnomorskiej. Kolejne dwa maja wejść do służby jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o charakterystykę okrętów projektu 636.3 Warszawianka są to maszyny o napędzie diesel-elektrycznym o maksymalnej prędkości 19 węzłów przy pełnym zanurzeniu. Okręt może operować do 45 dni pokonując nawet 7.5 tysięcy mil morskich. Okręt dysponuje 6 wyrzutniami torped kal. 533 mm, może przenosić 18 torped lub 24 miny, uzbrojenie stanowią również przeciw-okrętowe pociski-manewrujące Kalibr. W 2015 roku Rosjanie użyli okrętów projektu 636.6 do ataków na cele tzw. Państwa Islamskiego w Syrii wykorzystując pociski Kalibr.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Jeden nowy zakażony na Warmii i Mazurach

/ pixabay.com/OrnaW

  

O nowym przypadku zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach poinformował w czwartek wieczorem rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Do tej pory w regionie zachorowało 67 osób; dwie wyzdrowiały.

Obecnie zdiagnozowana osoba to starsza kobieta z powiatu nowomiejskiego. Została zakażona z tak zwanej transmisji lokalnej. Stan pacjentki jest dobry, pozostaje w domu - podały służby wojewody.

W szpitalach w regionie jest 57 pacjentów. W kwarantannie pozostaje 5 050 osób a nadzorem epidemiologicznym objęto 2 204 mieszkańców. Do tej pory wykonano 3 071 testów.

W sumie w czwartek w regionie koronawirusa zdiagnozowano u sześciu osób; wszystkie pochodzą z powiatu nowomiejskiego. To czworo dzieci, mężczyzna i kobieta. Wszyscy są w dobrym stanie i pozostają w izolacji domowej.

Powiat nowomiejski to obszar na Warmii i Mazurach, w którym do tej pory jest najwięcej zachorowań bo aż 22. Po nim są miasto Elbląg z 14 zachorowaniami, miasto Olsztyn z 7 chorymi, powiat olsztyński- 5 chorych, powiaty elbląski i braniewski po 4 chorych, powiaty iławski, olecki, ostródzki i piski po 2 chorych oraz po jednym zachorowaniu w powiatach szczycieński, kętrzyńskim i giżyckim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts