Policjanci z gdańskiego CBŚP zatrzymali w Chojnicach 41-letniego mężczyznę, który wyłudził trzy nieruchomości warte 23 mln złotych.

Mężczyzna nie zamierzał zapłacić poprzednim właścicielom za ich zakup. Policjanci, podczas przeszukania mieszkania znaleźli ukryte za kabiną prysznicową pieniądze – ponad 530 tys. zł i 71 tys. euro. Marcin Ł. usłyszał zarzuty oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości i prania pieniędzy. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas zatrzymania policjanci użyli granatu hukowego. 

Marcin Ł. został zatrzymany w związku z oszustwem, jakiego dopuścił się przy zakupie trzech nieruchomości. Policjanci ustalili, że przy zawarciu umowy sprzedaży nieruchomości wprowadził w błąd sprzedających. Nigdy nie zamierzał zapłacić za ich kupno, a majątek próbował ukryć przekazując nieruchomości innej firmie.
Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Chojnicach zarzuty związane z oszustwami i praniem pieniędzy. Miejscowy sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Ponadto prokuratura wydała postanowienie o zabezpieczeniu majątku wysokości prawie 24 mln złotych.