Gdzie się schował Donald Tusk? „Nie widzimy jego aktywności”

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski nie ma złudzeń co do aktywności Donalda Tuska na arenie międzynarodowej.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski nie ma złudzeń co do aktywności Donalda Tuska na arenie międzynarodowej. Choć w ostatnim czasie trudno było dostrzec jakiekolwiek przejawy jego aktywności, innego zdania jest Grzegorz Schetyna, który przekonuje, że Tusk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Na antenie TVN24 szef MSZ przyznał, że wywołano niejako wizytę Tuska w Polsce, jednak jego aktywność w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia.

– Mamy problem prezydenta UE, który też był mało aktywny w czasie kampanii, kiedy była kampania referendalna w UE. Dzisiaj też go nie widać, nie widzimy jakiejś aktywności. Czekamy, wywołaliśmy jego wizytę w Polsce, bo nie zapowiadał się, że przyjedzie do nas. Będzie we wtorek, czekamy – mówił Witold Waszczykowski.

Tymczasem Grzegorz Schetyna na antenie Radia ZET przekonywał, że Tusk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

– Nie rozmawialiśmy z Donaldem Tuskiem o kandydowaniu na prezydenta Polski, ale będziemy pewnie rozmawiać. To pewien projekt polityczny. Nie sądzę, że on kończy projekt polityczny. Nie mam takiego wrażenia, jak patrzę na jego aktywności, pomysły i witalność, obecność przy wszystkich najważniejszych wydarzeniach. On będzie myślał o następnym projekcie politycznym – zapewniał Grzegorz Schetyna.

 

Źródło: niezalezna.pl,TVN24,Radio Zet

#Donald Tusk #polityka #Platforma Obywatelska #PO

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo