Nadzwyczajne kasty

  

Rządy Prawa i Sprawiedliwości poza powierzchowną warstwą zwykłej walki politycznej można odbierać również w innej płaszczyźnie – jako rozprawę z elitami zgniłej III RP. Niby przez lata wszyscy gremialnie narzekaliśmy np. na stan naszego sądownictwa i wiedzieliśmy, że to patologiczne środowisko, ale dopiero w ostatnich miesiącach stało się to powszechną wiedzą.

To poczucie zagrożenia przywilejów wyzwoliło w sędziach najgorsze instynkty, do tego stopnia, że zaczęli się oni przedstawiać jako „nadzwyczajna kasta ludzi”. Nie są bynajmniej w tym odosobnieni. Za równie nadzwyczajne, będące ponad prawem i zasadami, mają się też inne grupy społeczne. Prawnicy, artyści, profesorowie uczelni, dziennikarze, politycy – wszyscy oni czują się nietykalni, budując wokół siebie aurę wyjątkowości. Kto nie jest w stanie przyswoić dogmatu, że taki Tomasz Lis czy inny Wojciech Łączewski to europejska, a nawet ogólnoświatowa elita, ten zasługuje tylko na ich pogardę. Niesamowicie bawi mnie ta bufonada pseudoelit. Z przyjemnością będę oglądał, jak ten system wzajemnej adoracji się sypie. Bo dzisiaj, jak na razie, nic nie wskazuje, że miałoby być inaczej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts