W oficjalnym sklepie kibica Legii Warszawa znalazł się niecodzienny produkt - „Wojskowi” sprzedają kawałki murawy, na której legioniści sięgnęli po mistrzostwo Polski 2016 i awansowali w sierpniu do Ligi Mistrzów. 

„Unikalny box z oryginalną murawą ze Stadionu Miejskiego Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym drużyna Legii Warszawa zdobyła mistrzostwo Polski na stulecie istnienia klubu oraz uzyskała historyczny awans do fazy grupowej UEFA Champions League” - taki opis produktu można znaleźć na stronie internetowej sklepu Legii (sklep.legia.com).

Kawałki trawy sprzedawane są w cenie 79 złotych, a zamówienia na mistrzowską murawę przyjmowane będą do 30 września. 

Sprzedaż kawałków murawy to w Polsce nowość, jednak na Wyspach Brytyjskich to standard. Murawę sprzedają swoim kibicom takie kluby, jak Chelsea, Manchester City, Everton, Fulham, West Ham, Arsenal, Newcastle i Szkoci z Rangers, a zapłacić za nią trzeba nawet 45 funtów.

Legia zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży pamiątkową trawę, bo – korzystając z przerwy na mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 – całkowicie wymieniła w ostatnich dniach główną płytę stadionu. W Lidze Mistrzów „Wojskowi” zagrają na nowej trawie sprowadzonej z Niemiec, która właśnie się ukorzenia.