Piknik i wystawy historyczne będą towarzyszyć dziewiątemu już Biegowi Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się w niedzielę w Warszawie w Parku Kępa Potocka. Organizatorzy zapraszają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Początek imprezy o godzinie 9:30.

Upamiętnienie postaci rotmistrza Pileckiego, upowszechnianie biegania i promocja zielonych terenów Żoliborza - to główne założenia niedzielnej imprezy na Kępie Potockiej. Biuro Zawodów zostanie otwarte już o godz. 9:30, a uczestnicy jeszcze przed biegiem będą mogli zapoznać się z biografią rotmistrza, oglądając dedykowaną mu wystawę. Na godzinę 9:40 organizatorzy - Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Żoliborz - zaplanowali złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową rotmistrza Pileckiego na fasadzie kościoła pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki. Godzinę później nastąpi oficjalne otwarcie imprezy.

O 11:00 rywalizację rozpoczną dzieci i młodzież, następnie wystartuje bieg na 5 km mężczyzn, a później na takim samym dystansie pobiegną kobiety. Start i meta zawodów usytuowane będą przy ul. Gwiaździstej, w pobliżu mostku nad kanałkiem.  Pięciokilometrowa pętla, oznakowana co kilometr, okrąży Łachę Potocką, czyli starorzecze Wisły otoczone przepięknym parkiem i ogródkami działkowymi. Limit czasu na pokonanie dystansu w przypadku kobiet wynosi 45 minut, mężczyźni powinni ukończyć bieg w 40 min. Na oba biegi wciąż można zapisać się za pośrednictwem strony entretiming.pl, klikając w zakładkę zapisy i wybierając odpowiednie wydarzenie.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym (do lat 6) przygotowano specjalny Bieg Malucha na dystansie 100 m - ma on charakter zabawy, dzieci biegną bez numerów startowych, samodzielnie lub z opiekunami. Klasyfikacja w tym biegu nie będzie prowadzona, a pierwszych 100 uczestników na mecie otrzyma medale. Przed większymi dziećmi i młodzieżą (7-16 lat) zostaną postawione trudniejsze zadania. Roczniki 2007-2008 i 2005-2006 przebiegną pół kilometra, rocznik 2003-2004 kilometr, a rocznik 2001-2002 półtora km. 

„W pakiecie startowym znajdziecie koszulkę, na której przedstawiony jest projekt pomnika rtm. Pileckiego, który stanie w Alei Wojska Polskiego na Żoliborzu. Autorem projektu pomnika są Jacek Kiciński i Rafał Stachowicz. Budowę pomnika rtm. Pileckiego zatwierdzono uchwałą Rady Warszawy w 2014 roku. Liczymy, że pomnik już niebawem stanie się ciałem” – informują organizatorzy niedzielnej imprezy.