Portal dla dorosłych zhakowany. Mają wrażliwe dane tysięcy użytkowników

  

Adresy e-mail, imiona i nazwiska oraz hasła do kont prawie 800 tys. użytkowników Brazzers, jednej z najpopularniejszych stron z treściami pornograficznymi, padły łupem hakerów.

Jak podaje TVN, o ataku poinformował dopiero teraz Matt Stevens z firmy Brazzers. Przyznał, że do kradzieży danych doszło w 2013 roku, a jej źródłem był nie sam portal, tylko oficjalne forum serwisu, na którym użytkownicy wymieniają się opiniami na temat ulubionych filmów, aktorek i aktorów.

Do sieci wyciekły również numery kart kredytowych użytkowników.

Potwierdził to Troy Hunt, badacz bezpieczeństwa i twórca strony Have I Been Pwned?, na której można sprawdzić, czy padło się ofiara ataku hakerskiego. Hunt skontaktował się z użytkownikami, których dane wyciekły do sieci i okazało się, że są one autentyczne.

Zdaniem Hunta, wyciek danych z forum Brazzers stawia użytkowników portalu w niezręcznej sytuacji. W wyniku włamania opublikowane zostały również rozmowy użytkowników, w których opowiadają oni o swoich seksualnych preferencjach oraz innych intymnych upodobaniach.

Firma Brazzers potwierdziła, że błąd, który pozwolił hakerom na dokonanie kradzieży, znajdował się w oprogramowaniu vBulletin.

Brazzers poinformował też, że „podjął środki naprawcze”, aby ochronić użytkowników serwisu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN,bbc.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy poseł PO dyktował pytania dziennikarzowi? Sensacyjny mail trafił do Grupy Azoty

Arkadiusz Marchewka / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Grupa Azoty otrzymała pytania od dziennikarza Głosu Szczecińskiego, pod którymi widnieje podpis... szefa Platformy Obywatelskiej posła Arkadiusza Marchewki. Dotyczą one sporu płacowego w Grupie. Teraz poseł Marchewka tłumaczy, że jego podpis pod pytaniami znalazł się przypadkiem. - To nie pierwszy raz, kiedy posłowie PO rozpowszechniają przez dziennikarzy nieprawdziwe informacje, szkodzące Grupie Azoty – mówi z kolei Wojciech Wardacki prezes Grupy Azoty.

W środę dziennikarz Głosu Szczecińskiego, wysłał pytania do rzecznika prasowego Grupy Azoty Police dotyczące żądań płacowe pracowników. Tyle, że pod korespondencją prócz nazwiska dziennikarza widnieje... podpis posła PO Arkadiusza Marchewki.

- To wygląda tak, że wysłany e-mail z pytaniami z Głosu Szczecińskiego, został przygotowany w ten sposób, jakby dziennikarz usunął część korespondencji od posła PO, ale przeoczył samo nazwisko. Moim zdaniem to świadczy jednoznacznie gdzie było źródło

– mówi Wojciech Wardacki prezes Grupy Azoty Police.

Szef zachodniopomorskich struktur PO, poseł Arkadiusz Marchewka do podyktowania pytań dziennikarzowi się nie przyznaje.

- Dlaczego pana podpis się znalazł pod pytaniami dziennikarza?

- zapytał redaktor Radia Szczecin.

- No może, dlatego, ze też wysłał do mnie maila z pytaniem czy jako poseł znam tę sprawę

- odpowiadał Marchewka.

- Czyli dziennikarz zamiast się zapytać Grupy Azoty zapytał się najpierw pana o sytuację w Grupie Azoty?

- dopytywał redaktor Radia Szczecin.

- Nie wiem, jak postępował dziennikarz, ja dostałem pytanie w tej sprawie, czy jako poseł to znam

- podsumował Marchewka.

Jarosław Jaz - dziennikarz gazety Głos Szczeciński - tłumaczy, że wcześniej kontaktował się z posłem, bo Arkadiusz Marchewka ma pisać interpelacje w sprawie Grupy Azoty i stąd nazwisko posła w korespondencji z policką spółką. Wojciech Wardacki prezes Grupy Azoty na sprawę patrzy w szerszym kontekście.

- To nie jest pierwszy raz kiedy posłowie PO występują przeciwko Grupie Azoty i wykorzystują do przekazywania nieprawdziwych informacji określonych dziennikarzy m.in. Gazety Wyborczej czy innych mediów

– tłumaczy Wardacki.

- Nigdy nie uzyskaliśmy wsparcia ze strony posłów PO a ich działania szkodziły pozyskiwaniu finansowania dla naszych inwestycji i tworzyły zamieszanie

- dodaje.

Wojciech Wardacki zaprzeczył również, że w Zakładach Chemicznych Police jest spór płacowy o który pytał dziennikarz gazety należącej do niemieckiej grupy medialnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts