Portal dla dorosłych zhakowany. Mają wrażliwe dane tysięcy użytkowników

  

Adresy e-mail, imiona i nazwiska oraz hasła do kont prawie 800 tys. użytkowników Brazzers, jednej z najpopularniejszych stron z treściami pornograficznymi, padły łupem hakerów.

Jak podaje TVN, o ataku poinformował dopiero teraz Matt Stevens z firmy Brazzers. Przyznał, że do kradzieży danych doszło w 2013 roku, a jej źródłem był nie sam portal, tylko oficjalne forum serwisu, na którym użytkownicy wymieniają się opiniami na temat ulubionych filmów, aktorek i aktorów.

Do sieci wyciekły również numery kart kredytowych użytkowników.

Potwierdził to Troy Hunt, badacz bezpieczeństwa i twórca strony Have I Been Pwned?, na której można sprawdzić, czy padło się ofiara ataku hakerskiego. Hunt skontaktował się z użytkownikami, których dane wyciekły do sieci i okazało się, że są one autentyczne.

Zdaniem Hunta, wyciek danych z forum Brazzers stawia użytkowników portalu w niezręcznej sytuacji. W wyniku włamania opublikowane zostały również rozmowy użytkowników, w których opowiadają oni o swoich seksualnych preferencjach oraz innych intymnych upodobaniach.

Firma Brazzers potwierdziła, że błąd, który pozwolił hakerom na dokonanie kradzieży, znajdował się w oprogramowaniu vBulletin.

Brazzers poinformował też, że „podjął środki naprawcze”, aby ochronić użytkowników serwisu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN,bbc.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

„Politycy są takimi samymi ludźmi jak wszyscy”. Wicepremier zachęcał do głosowania na PiS

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Cztery lata temu pracowaliśmy w tramwajach i na rynkach. Teraz też będziemy tak robili. Jesteśmy po to, by przedstawiać to, co zrobiliśmy przez cztery lata sprawowania władzy – jest z czego rozliczać - mówił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który w ramach kampanii wyborczej spotkał się z łodzianami na Bałuckim Rynku.

"Cztery lata temu pracowaliśmy w tramwajach i na rynkach. Teraz też będziemy tak robili. Jesteśmy po to, by przedstawiać to, co zrobiliśmy przez cztery lata sprawowania władzy – jest z czego rozliczać. Proponujemy też te rzeczy, które mamy w programie na przyszłość"

– podkreślił Gliński, który spotkał się z łodzianami pracującymi i robiącymi zakupy na jednym z największych miejskich targowisk – Bałuckim Rynku.

"Chciałbym, abyśmy zrozumieli, że politycy są takimi samymi ludźmi jak wszyscy. Naszą rolą jest działanie na rzecz pożytku publicznego, natomiast są różne opinie na temat tego, co jest najważniejsze, co jest tym dobrem publicznym"

– mówił wicepremier.

Na Glińskiego, który startuje w okręgu łódzkim z numerem pierwszym z listy Prawa i Sprawiedliwości, czekała grupa młodych ludzi, którzy wcześniej – z sukcesem - prosili go o poparcie inicjatywy utworzenia Młodzieżowej Rady Województwa Łódzkiego. Podczas ostatniej sesji Sejmiku rada została powołana jednogłośnie, również głosami opozycji.

"Chcemy, aby podobne rady funkcjonowały we wszystkich województwach. Wiem, że w woj. łódzkim jest już podjęta decyzja i rada zostanie powołana. Chodzi o to, by młodzi ludzie mieli bliżej do polityków, aby mogli przedstawiać swoje postulaty"

– mówił wicepremier.

Spacerując po targowisku i robiąc drobne zakupy w sklepikach wicepremier rozmawiał z przechodniami, którzy sygnalizowali sprawy, jakimi – ich zdaniem – powinien zająć się rząd. Prof. Gliński miał okazję wysłuchać zarówno pochwał, jak i krytyki. Wszystkich rozmówców zachęcał do głosowania na PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl