Portal dla dorosłych zhakowany. Mają wrażliwe dane tysięcy użytkowników

  

Adresy e-mail, imiona i nazwiska oraz hasła do kont prawie 800 tys. użytkowników Brazzers, jednej z najpopularniejszych stron z treściami pornograficznymi, padły łupem hakerów.

Jak podaje TVN, o ataku poinformował dopiero teraz Matt Stevens z firmy Brazzers. Przyznał, że do kradzieży danych doszło w 2013 roku, a jej źródłem był nie sam portal, tylko oficjalne forum serwisu, na którym użytkownicy wymieniają się opiniami na temat ulubionych filmów, aktorek i aktorów.

Do sieci wyciekły również numery kart kredytowych użytkowników.

Potwierdził to Troy Hunt, badacz bezpieczeństwa i twórca strony Have I Been Pwned?, na której można sprawdzić, czy padło się ofiara ataku hakerskiego. Hunt skontaktował się z użytkownikami, których dane wyciekły do sieci i okazało się, że są one autentyczne.

Zdaniem Hunta, wyciek danych z forum Brazzers stawia użytkowników portalu w niezręcznej sytuacji. W wyniku włamania opublikowane zostały również rozmowy użytkowników, w których opowiadają oni o swoich seksualnych preferencjach oraz innych intymnych upodobaniach.

Firma Brazzers potwierdziła, że błąd, który pozwolił hakerom na dokonanie kradzieży, znajdował się w oprogramowaniu vBulletin.

Brazzers poinformował też, że „podjął środki naprawcze”, aby ochronić użytkowników serwisu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN,bbc.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Specjalna troska Trzaskowskiego: Deklaracja LGBT+ jest realizowana

/ Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Deklaracja LGBT+ jest realizowana; nie pozwolę w Warszawie na dyskryminację z powodu orientacji seksualnej, poglądów, wyznania czy przekonań – cytuje poniedziałkowa „Rzeczpospolita” prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Trzaskowski podkreślił, że "obowiązkiem prezydenta miasta jest stworzyć dobre warunki dla wszystkich tych, którzy sobie radzą i wyciągać pomocną rękę do tych, którzy mają ograniczone możliwości realizacji swoich ambicji: osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy też przedstawicieli mniejszości, które PiS chce zepchnąć na margines społeczeństwa".

Jak podkreślił, w Warszawie nikt nie powinien czuć się dyskryminowany.

Realizuję zapisy Karty. Mówiłem o zajęciach antydyskryminacyjnych i zostały one wcielone w życie. Teraz przygotowujemy się do dobrowolnych zajęć z edukacji seksualnej, tylko obawiam się, że zaraz edukacja seksualna zostanie w Polsce zakazana przez PiS. A w dzisiejszych czasach taka edukacja jest niezbędna

- ocenił prezydent stolicy.

[polecam:http://niezalezna.pl/297479-trzaskowski-odpuszcza-nie-bede-startowal-na-prezydenta-jego-argument-zwala-z-nog]

Pytany, czy będzie seksualizacja dzieci w przedszkolach i szkołach, prezydent Warszawy powiedział, że to "absurd i propaganda żywcem wzięta z mediów rządowych".

Nikt nie zamierza nikogo indoktrynować, tylko będziemy uczyć dzieciaki, na zajęciach dobrowolnych, czym jest dyskryminacja i jak jej przeciwdziałać. A jeżeli rodzice nie wyrażają zgody, to dzieciaków na takie zajęcia nie muszą posyłać

- wskazał Trzaskowski. 

Jak dodał, dzieci powinny wiedzieć, że posługiwanie się internetem może być szkodliwe, że nie należy się dzielić treściami wrażliwymi i intymnymi, że słowa w sieci mogą ranić tak jak w realnej rzeczywistości. Zapewnił, że zajęcia, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, prowadzić będą dobrze przeszkoleni nauczyciele.

[polecam:http://niezalezna.pl/297098-szantaz-trzaskowskiego-jesli-rzad-nie-pomoze-wstrzymamy-inwestycje-obiecywano-ja-od-lat]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl