"Mafia" i "katastrofa". Ostre słowa Wassermann o aferze Amber Gold

  

- Jeżeli potwierdzą się wszystkie wątki i tropy, które dzisiaj w jakiś sposób układają się w mojej głowie po kilkumiesięcznej analizie tej sprawy, to muszę powiedzieć, że obraz i stan państwa to jedna katastrofa, a jeżeli by potwierdziły się powiązania z politykami, to po prostu mafia - powiedziała Małgorzata Wassermann, opowiadając w "Minęła 20" o planowanych pracach sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold.

Prowadzący program Michał Rachoń pytał przewodniczącą komisji m.in. o plany przesłuchań ws. afery. Małgorzata Wassermann zdradziła, że przed komisją stanąć mogą Donald Tusk, Marek Belka (jako były prezes NBP), Jacek Rostowski, Sławomir Nowak i prezydent Gdańsk Paweł Adamowicz.

Posłanka PiS dodała, że komisja badać też będzie "ciekawy wątek" syna Donalda Tuska - Michała. Donald Tusk jest w szczególnej sytuacji, nie tylko będąc premierem, ale również ojcem Michała Tuska zamieszanego w sprawę - mówiła. Zastrzegła jednak:

Na pewno nie dopuszczę, abyśmy wykraczali poza przedmiot działania komisji. Nie będziemy na siłę polować na Donalda Tuska.


Małgorzata Wassermann komentowała też zaniedbania w badaniu afery:

Prokuratura w Gdańsku - z tych informacji, które na dziś posiadamy - bardzo niechętnie podchodziła do tej sprawy. Z jakichś przyczyn najpierw odmówiła wszczęcia postępowania, następnie to postępowanie umorzyła.


Dodawała też: Co też takiego się wydarzyło, że pozwolono przez okres prawie 3 lat małżonkom P. działać?

Dziś odbędzie się pierwsze merytoryczne posiedzenie komisji Amber Gold.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl