Policjanci gdańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 39-letniego Jacka F. podejrzewanego o uprowadzenie adwokata. Mężczyzna ukrywał się wraz z innym poszukiwanym w małej miejscowości w warmińsko-mazurskim.
 
W momencie zatrzymania obaj mężczyźni byli totalnie zaskoczeni. Jacek F. odpowie za uprowadzenie adwokata i rozbój metodą „na policjanta”, nielegalne posiadanie broni i napad na konwój z pieniędzmi. Jego kompan 38-letni Piotr N. - poszukiwany listem gończym – najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym za popełnione przestępstwa.

CBŚP weszło do domu wykorzystując granaty hukowe. Istniało bowiem niebezpieczeństwo, że poszukiwani mogą mieć broń.


(Fot. cbsp.policja.pl)

39-letni Jacek F. usłyszał w Departamencie do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku nadzorującej to postępowanie - zarzuty dotyczące uprowadzenia adwokata, rozboju „metodą na policjanta”, nielegalnego posiadania broni. Ponadto, mężczyźnie przedstawiono również zarzut napadu rabunkowego w porozumieniu z innymi osobami 2 grudnia 2014r. w warmińsko-mazurskim również metodą „na policjanta” na osoby przewożące pieniądze  - 210 tys. złotych na szkodę jednej z warszawskich firm.  

Za zarzucane przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 15. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Jacka F. na trzy miesiące.

Drugi z mężczyzn – 38-letni Piotr N. był poszukiwany przez policjantów z Mławy. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.