Chiny pracują nad bombowcem nowej generacji

  

Dowódca Sił Powietrznych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej Ma Xiaotian potwierdził o pracach, jakie trwają nad bombowcem dalekiego zasięgu nowej generacji.
 
Nowej generacji bombowiec ma zastąpić bombowce strategiczne Xian H-6 produkowane w Chinach od 1968 roku. Jest to zmodernizowana wersja sowieckiego bombowca Tu-16 z lat 50 XX wieku wycofana ze służby przez Rosję w pierwszej połowie lat 90. Obecnie jedynie Stany Zjednoczone i Rosja posiadają lotnictwo strategiczne. Amerykańskie lotnictwo strategiczne Strategic Air Command (SAC) dysponuje obecnie bombowcami B-52, B-1 i B-2 natomiast rosyjskie lotnictwo strategiczne Tupolewami Tu-160, Tu-95 i T-22M. Dla Pekinu wprowadzenie bombowca nowej generacji jest priorytetem w modernizowanej triadzie odstraszania atomowego, na które składają się również pociski balistyczne oraz okręty podwodne klasy Jin (typ 095). Triada wraz z pociskami anty-satelitarnymi oraz budowanymi lotniskowcami ma pomóc Chinom w kontroli Morza Południowochińskiego .
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef PSL o Koalicji Polskiej: idziemy budować mosty porozumienia

/ Jakub Hałun [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

- Idziemy wspólnie, żeby budować mosty porozumienia, a nie stawiać mury nienawiści. Idziemy po to, żeby budować mosty porozumienia między Polakami, zjednoczyć Polskę, przywrócić braterstwo, zbudować wspólnotę - mówił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, inaugurując projekt Koalicji Polskiej.

Szef ludowców odwiedził miejscowość Piątek (Łódzkie), w geometrycznym środku Polski, co – w intencji organizatorów – symbolizować miało centrowy charakter Koalicji Polskiej. W swoim wystąpieniu podkreślał, że Koalicja chce czerpać z tradycji, wartości, historii i kultury. "

Lider ludowców podkreślił, że priorytetem koalicji będą sprawy "ludzi ciężkiej pracy, którzy potrzebują dziś wsparcia", takie jak niskie emerytury, rosnące opłaty dla przedsiębiorców, bezpieczeństwo dla rolników czy ochrona środowiska.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Polacy zasługują na lepszą przyszłość. "Polacy zasługują na zieloną przyszłość. I to jest nasze przesłanie, przesłanie tej kampanii, tego spotkania, tego co robimy. Polacy zasługują na zieloną przyszłość, bo w tym się zawiera bezpieczeństwo, przyjaźń, sympatia. W tym się zawiera wszystko, co jest w naszym sercu: szacunek do drugiego człowieka, szukanie porozumienia, budowanie prawdziwego centrum, które jest dla wszystkich, nie dla wybranych" - zadeklarował.

Polityk podkreślił, że nie ma drugiej Polski. "Jest Polska, ta, w której teraz mieszkamy i żyjemy. Tu jest nasza ojczyzna i tu jest nasz dom" - powiedział.

PSL zapowiedział samodzielny start w wyborach pod szyldem "PSL - Koalicja Polska". Jednocześnie Kosiniak-Kamysz informował w minionym tygodniu, że jego ugrupowanie rozmawia z różnymi środowiskami m.in z Kukiz'15 i Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Po spotkaniu z wyborcami lider PSL potwierdził w rozmowie z mediami, że koalicja jest otwarta na różne środowiska i prowadzi rozmowy z wieloma środowiskami, m.in. samorządowcami i organizacjami pozarządowymi.

"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl