Na dziesięć lat więzienia skazał brytyjski sąd 27-letniego Pakistańczyka za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki. Gwałciciel przybył na Wyspy dopiero sześć miesięcy temu. Było to możliwe dzięki temu, że zawarł małżeństwo z Brytyjką. Po odsiadce imigrant zostanie deportowany.
 
Swój czyn Pakistańczyk tłumaczył tym, że „zawładnął nim zły”. – Kamran Ahmed przed popełnieniem czynu karalnego powiedział dziewczynce, że jest piękna. Dotknął ją i próbował pocałować. Po czym zgwałcił – mówił prokurator Tom Storey podczas rozprawy w Bradford, mieście położonym w hrabstwie West Yorkshire w północnej Anglii.

Po popełnieniu przestępstwa gwałciciel powiedział swojej ofierze, że jeżeli opowie o wszystkim dorosłym, to i tak nikt jej nie uwierzy. Dziewczynka faktycznie nie zwróciła się do nikogo o pomoc, co miało tragiczny wpływ na jej życie i naukę.

Ona bała się i wstydziła powiedzieć swojej muzułmańskiej rodzinie, ale w końcu wyznała jednemu ze swoich nauczycieli, że została „dotknięta w nieprzyzwoity sposób”

– mówił prokurator.
 
Później Pakistańczyk, który dopiero niedawno ożenił się z Brytyjką, powiedział żonie, że „zawładnął nim zły”.
 
Imigrant został skazany na 10 lat więzienia. Po odbyciu kary zostanie „niewątpliwie i nieuchronnie” deportowany do Pakistanu – postanowił sąd.

Strach pomyśleć, że to co jej zrobiłeś, zostanie z nią na lata

– powiedział do gwałciciela sędzia Roger Thomas.