Poruszające słowa aktorki: Widzę Marię Kaczyńską, jakbym widziała kogoś mi najbliższego

  

– Trudno jest grać kogoś, kto rzeczywiście istniał i kogo znałam. I trzeba było również unikać wzruszenia, które dzisiaj mnie opanowuje (…) widzę panią Marię Kaczyńską, jakbym widziała kogoś mi najbliższego. Przez to, że dużo o niej myślałam, i że chciałam jak najbardziej wyrazić to, co o niej myślałam – podkreśliła w rozmowie z TVP Info Ewa Dałkowska, która w filmie „Smoleńsk” zagrała śp. Marię Kaczyńską.

W poniedziałek wieczorem w Teatrze Wielkim odbędzie się długo oczekiwana premiera filmu. „Smoleńsk” Antoniego Krauzego. Mają w niej wziąć udział, m.in. prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także twórcy oraz odtwórcy głównych ról w filmie. W obsadzie „Smoleńsk” znaleźli się, m.in.: Beata Fido, Maciej Półtorak, Redbad Klijnstra i Jerzy Zelnik oraz odtwórcy ról pary prezydenckiej – Lech Łotocki i Ewa Dałkowska. Film trafi do kin 9 września 2016 roku. Przed premierą o roli w „Smoleńsku” rozmawiano z Ewą Dałkowską.

Jestem dzisiaj bardzo wzruszona, bo doszło wreszcie do tego momentu, który rozmaicie się zaczynał. Od momentu, kiedy Antoni Krauze mi powiedział, że to ja będę się wcielać w postać Marii Kaczyńskiej, byłam szczęśliwa i bardzo poruszona tą możliwością. Znałam Marię Kaczyńską i wobec powyższego nie wiem, czy to jest łatwiej, czy trudniej. Trudno jest grać kogoś, kto rzeczywiście istniał i kogo znałam. I trzeba było również unikać wzruszenia, które dzisiaj mnie opanowuje (…) widzę panią Marię Kaczyńską, jakbym widziała kogoś mi najbliższego. Przez to, że dużo o niej myślałam, i że chciałam jak najbardziej wyrazić to, co o niej myślałam. To jest niesamowita okoliczność 

– zaznaczyła na antenie TVP Info Dałkowska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Aktorka o „Smoleńsku”: Im bardziej atakują, tym bardziej mam ochotę bronić tego filmu

Pamiętam, że mieli oni (śp. Lech i Maria Kaczyńscy – przyp. red.) w Pałacu Prezydenckim – do którego nie chcieli się długo przeprowadzić – pokoik, gdzie odbywali swoje śniadania. To staraliśmy się nakręcić w filmie (…) – mówiła aktorka. Jak dodała, nie udało się, bo ekipa nie została wpuszczona do Pałacu. – Kręciliśmy gdzie indziej – powiedziała Ewa Dałkowska.

Jestem dlatego wzruszona dzisiejszym dniem. Nie widziałam tego filmu, nie wiem, na ile nasze marzenia o chęci przekazania tego, co można o nich wiedzieć, się spełniły 

– podkreśliła na zakończenie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hitler, Stalin, Putin. Obrzydliwa gra Katyniem i Holokaustem

/ GPC

  

W Izraelu odbędą się dziś główne uroczystości z okazji V Światowego Forum Holokaustu. Wydarzenie współfinansowane jest przez rosyjskiego oligarchę Wiaczesława Mosze Kantora, przyjaciela Władimira Putina. Tymczasem w rosyjskich mediach trwa festiwal oszczerstw wobec Polski. Jeden z czołowych rosyjskich politologów Jewgienij Satanowski pochwalił w państwowej telewizji mord polskich oficerów w Katyniu. Z kolei Kreml zaatakował słownie premiera Mateusza Morawieckiego.

Media na całym świecie zwracają uwagę, że forum odbywa się w atmosferze skandalu. Organizatorzy nie pozwolili bowiem, by głos zabrał polski prezydent, w związku z czym Andrzej Duda zrezygnował z udziału w wydarzeniu. W rozmowie z PAP były wieloletni dyrektor Departamentu Sprawiedliwych w instytucie Yad Vashem dr Mordecai Paldiel przyznał, że decyzja organizatorów nie ma dla niego sensu i jej nie rozumie.

[polecam:https://niezalezna.pl/307166-byly-dyrektor-jad-waszem-wspiera-decyzje-a-dudy-powinien-miec-mozliwosc-przemowienia]

Według agencji Bloomberga, gdy polskiemu prezydentowi odmówiono możliwości wygłoszenia przemówienia w Jerozolimie, interwencję podjęli przedstawiciele władz USA. To jednak nie przyniosło skutku, a ataki rosyjskich polityków i prokremlowskich komentatorów na Polskę przybrały na sile. W poniedziałek rosyjski politolog, były prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów Jewgienij Satanowski chwalił decyzję Józefa Stalina o nakazaniu mordu w Katyniu na polskich oficerach. Wypowiedź zszokowała wszystkich uczestników dyskusji emitowanej na kanale Rossija 1.

Wobec kremlowskich kłamstw nie pozostaje obojętny polski rząd. Premier Mateusz Morawiecki w obszernym artykule dla portalu Politico opisywał, że podobnie jak w latach powojennych, gdy „sowiecka propaganda narzucała narrację o II wojnie światowej, (...) Rosja znowu podejmuje próby przedstawiania ZSRS jako kraju, który uwolnił świat od nazizmu”.

W odpowiedzi rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Maria Zacharowa nazwała artykuł Morawieckiego „próbą pisania historii na nowo”. [polecam:https://niezalezna.pl/307121-na-kremlu-przeczytali-artykul-premiera-morawieckiego-i-od-razu-podniesli-wrzask]

Dla komentatorów i mediów nie ma wątpliwości, że V Światowe Forum Holokaustu stanie się dla Władimira Putina kolejną szansą na zaatakowanie Polski.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts