Koniec ćwiczeń w krajach bałtyckich

  

W Wędrzynie odbyło się powitanie żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, powracających z międzynarodowego szkolenia w ramach Assurance Measures – podaje oficjalny portal Brygady.

Żołnierze 5. Kompanii piechoty zmotoryzowanej 7. Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich skierowani zostali do realizacji zadań szkoleniowych w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO na terenie Litwy, Łotwy i Estonii.

Międzynarodowe szkolenie odbywało się w trzech etapach: I - na poligonie w Adazi, na terytorium Republiki Łotewskiej. Drugi etap szkolenia odbywał się na poligonach w miastach Tapa i Voru na terytorium Republiki Estońskiej. Natomiast trzecim etapem było szkolenie na terytorium Litwy, gdzie Strzelcy Konni uczestniczyli w międzynarodowym ćwiczeniu „STRONG HUSAR 16” – czytamy na portalu 17. WBZm.

Podczas trzymiesięcznego szkolenia każdy z kilkunastu polskich Rosomaków przejechał ponad 4500 kilometrów, zaś żołnierze wykorzystali w sumie ok. 25 ton amunicji bojowej i ćwiczebnej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DG RSZ,17WBZm

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Morawieckim i wiec ze Schetyną. Frekwencja w Świdnicy mówi sama za siebie

zdjęcie ilustracyjne / Adam Guz KPRM

  

Dziś Świdnicę odwiedziło od razu dwóch liderów kampanii – Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości - Grzegorz Schetyna i Mateusz Morawiecki. Zdjęcia ze spotkań obu polityków z wyborcami mówię same za siebie.

Grzegorz Schetyna przybył dziś do Świdnicy po południu w ramach wizyty na Dolnym Śląsku. Po godz. 16:00 w tym mieście wystąpił również premier Polski Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że na jego wiecu pojawiło się dziesięć razy więcej ludzi, niż na spotkaniu z liderem PO.

– Platforma Obywatelska, partia pana Grzegorza Schetyny, jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje. Najważniejsza w polityce jest wiarygodność, uczciwość, dotrzymanie słowa. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa

– mówił Morawiecki.

To jak różniła się frekwencja na obu wiecach najlepiej zobrazują zdjęcia…

fot.: arch.

fot.: arch.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl