Miliony „lewych” papierosów przejęte

Ponad 18 milionów papierosów i ponad 25 ton tytoniu zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w nielegalnej fabryce papierosów na Dolnym Śląsku.

policja.pl
Ponad 18 milionów papierosów i ponad 25 ton tytoniu zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w nielegalnej fabryce papierosów na Dolnym Śląsku. Funkcjonariusze zatrzymali 15 osób, w tym 7 obywateli Ukrainy. Policjanci współdziałając ze Strażą Graniczną i Izbą Celną dotarli zarówno do hali produkcyjnej, jak i magazynów grupy przestępczej. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności nielegalnej fabryki szacuje się na ponad 16 milionów złotych. 9 osób już usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. 

Nielegalna produkcja papierosów działała w halach magazynowych w miejscowości Tarnówek (pow. polkowicki). Funkcjonariusze dotarli również do magazynów w Lubinie i Prochowicach, gdzie przechowywane były gotowe wyroby. Jak ustalili policjanci, z tych miejsc papierosy trafiały do podwrocławskiej miejscowości Psary, gdzie były przepakowywane i transportowane na rynki europejskie. Funkcjonariusze ustalili też miejsca, skąd dostarczany był tytoń do produkcji. Towar trafiał do Tarnówka z Jawora i Legnicy.

Zatrzymano 7 obywateli Ukrainy, którzy produkowali papierosy.

W głównej hali produkcyjnej w Tarnówku zabezpieczonoi kompletną linię produkcyjną i linię do pakowania gotowych wyrobów, jak również elementy do konfekcjonowania. Maszyny są warte blisko 1,5 mln złotych. Maszyna do produkcji miała wydajność 3 tys. papierosów na minutę, a urządzenie do pakowania obsługiwało 150 paczek na minutę.


(Fot. policja.pl)

Na miejscu policjanci zabezpieczyli również 8 milionów gotowych papierosów.

Gotowe wyroby miały one być poukrywane w transportach z margaryną i trafić na rynki Europy Zachodniej. Zarówno w samochodach, jak i hali przeładunkowej funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne miliony gotowych papierosów.

Dziewięć osób, w tym dwóch Polaków usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.  Pozostałe osoby będą odpowiadać za przestępstwa karno-skarbowe. Usłyszały zarzuty przechowywania wyrobów akcyzowych, za co grozi do 3 lat więzienia.

 

Źródło: policja.pl,niezalezna.pl

#policja #papierosy #handel #fabryka

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo