Pomożemy w budowie e-państwa

"Przeorientowanie Poczty Polskiej na nowoczesne usługi, stabilne zatrudnienie pracowników i przede wszystkim współpraca z rządem przy budowie cyfrowego państwa – to główne zadania nowego kiero

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
"Przeorientowanie Poczty Polskiej na nowoczesne usługi, stabilne zatrudnienie pracowników i przede wszystkim współpraca z rządem przy budowie cyfrowego państwa – to główne zadania nowego kierownictwa spółki" - mówi w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

W jaki sposób Poczta Polska może pomóc w budowie państwa cyfrowego? Zdaniem Sypniewskiego platforma Envelo, czyli aplikacja, którą dysponuje Poczta Polska poprzez swoją spółkę córkę, już działa. "Jest sprawdzona przez biznes. Dziś nikt nie ma lepszej platformy do kontaktów obywatela z administracją. Ministerstwo Cyfryzacji zbadało możliwości naszego oprogramowania i wie, że można je wykorzystać przy wprowadzaniu Polski w epokę cyfrową" - twierdzi prezes Poczty Polskiej.

Sypniewski, odpowiadając na pytanie, czy Poczta Polska jako firma na tym skorzysta, mówi, że spółka chce być głównym partnerem państwa, dlatego oddaje swoją platformę do jego dyspozycji. "Mam świadomość, że usługi tradycyjne, które świadczy poczta, zmieniają się. Aby firma przetrwała, musi stać się ważnym elementem infrastruktury państwa, być tam, gdzie obywatele tego potrzebują. Doposażamy więc nasze placówki, dbamy o ich całodobową dostępność. Chcemy, żeby zaufanie, którym obywatele darzą Pocztę, było też gwarantem zaufania, które jest potrzebne w sferze cyfrowej" - deklaruje.

Ale wiadomo, że do tego potrzeba sporych środków finansowych. Prezes Przemysław Sypniewski uspokaja jednak:


"Rząd zrezygnował z ewentualnego wprowadzenia Poczty Polskiej na giełdę na rzecz zachowania 100 proc. własności, a przez to gwarancji bezpieczeństwa danych osobowych obywateli. Niedługo pokażemy nową strategię naszej grupy pocztowej oraz źródła finansowania. Chcemy uczestniczyć w projektach związanych z działalnością wicepremiera Mateusza Morawieckiego w ten sposób, aby przedsięwzięcia Poczty można było m.in. z tych projektów finansować".


Całość wywiadu w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Przemysław Sypniewski

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo