Rodzina 500+ kontra lichwa

  

Wciąż smutną rzeczywistością bardzo wielu polskich rodzin są cykliczne wizyty przedstawicieli firm pożyczkowych, którzy nachodzą je po kilkadziesiąt złotych spłaty z tytułu wcześniej zaciągniętej pożyczki.

Polityka owych firm powoduje, że te mikroskopijne spłaty rosną w konsekwencji do wielkości znacznie przekraczającej kwotę pierwotnej pożyczki. Często w ostatecznym rozrachunku trzeba oddać wielokrotność pierwotnej kwoty zaciągniętego długu. I tak w jednej z takich firm, pożyczając na rok 1500 zł, musimy oddać aż… 3264 zł. Cóż jednak zrobić, gdy trzeba coś wrzucić do gara, a dzieci płaczą, nie ma na wyprawkę szkolną, a rok szkolny za pasem, lub zima każe wymienić pociechom garderobę? W tym kontekście pozostaje jedynie cieszyć się z informacji, że tylko w II kwartale bieżącego roku swój biznes zwinęło 21 tego typu firm – nie bójmy się tego słowa – lichwiarskich. Zwyczajnie – coraz mniej jest chętnych do podpisywania cyrografów. To efekty zarówno ustawy antylichwiarskiej, jak i programu Rodzina 500+. I to jest prawdziwa „dobra zmiana”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts