Rusza nabór do Obrony Terytorialnej

W najbliższym czasie rusza nabór do pierwszych brygad Obrony Terytorialnej. Nabór będzie poprzedzony kampanią reklamową.

mon.gov.pl
W najbliższym czasie rusza nabór do pierwszych brygad Obrony Terytorialnej. Nabór będzie poprzedzony kampanią reklamową. Za każdy dzień szkolenia żołnierz tej dobrowolnej jednostki będzie otrzymywał tyle co żołnierz rezerwista. W czerwcu zakończył się nabór kadry oficerskiej, w lipcu powstało przy MON Biuro ds. Utworzenia OT, teraz czas na ochotników. 

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej, żołnierze tych jednostek, mają określone zadania:

- prowadzenie działań militarnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi (w przypadku wybuchu konfliktu). Działania te będą miały na celu zniszczenie lub zatrzymanie sił potencjalnego przeciwnika.

- ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, likwidacja ich skutków, ochrona mienia, akcje poszukiwawcze oraz ratowanie lub ochrona zdrowia i życia ludzkiego, a także udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.

- ochrona społeczności lokalnych przed skutkami destabilizacji i dezinformacji.

- współpraca z elementami systemu obronnego państwa, w tym szczególnie z wojewodami i organami samorządu terytorialnego.

- ochrona społeczności lokalnych przed skutkami ataków w cyberprzestrzeni.

- szerzenie w społeczeństwie idei wychowania patriotycznego.

Żeby dostać się do jednostek Obrony Terytorialnej, trzeba spełnić trzy podstawowe warunki: zdolność do służby wojskowej, odbyć szkolenie i złożyć przysięgę wojskową. Każdy ochotnik powinien zgłosić się do właściwej dla miejsca zamieszkania Wojskowej Komendy Uzupełnień - tam dowie się wszystkich niezbędnych informacji.

 

Źródło: niezalezna.pl

#nabór #Obrona Terytorialna #WKU #ochotnicy

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo