Grzegorz Majewski, adwokat, który przejął działkę Chmielna 70, to znana postać warszawskiej palestry. Nawet szef Okręgowej Rady Adwokackiej (dzisiaj zawiesił wykonywanie tej funkcji). Na sali sądowej był obrońcą w głośnych procesach z pierwszych stron gazet. Wśród osób, które reprezentował, znaleźli się m.in. gangsterzy z „Pruszkowa” oraz Czesław Kiszczak.

W najgłośniejszym skandalu związanym z reprywatyzacją – zwrotem wartej 160 mln zł działki przy pl. Defilad – udział wzięli adwokaci Robert Nowaczyk i Grzegorz Majewski. Gdy grunt został przekazany za darmo Majewskiemu i dwóm innym osobom, żona mecenasa – Katarzyna Majewska – pracowała w Biurze Gospodarki Nieruchomościami (BGN – jednostka ta zajmuje się m.in. zwrotami nieruchomości). A Nowaczyk został biznesowym wspólnikiem Jakuba Rudnickiego, ówczesnego wiceszefa BGN.

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW powinna szukać adwokata. Ujawniono fakt, który pogrąża ją całkowicie

Grzegorz Majewski to znana postać warszawskiej adwokatury. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW. W 2001 roku otworzył, wspólnie z Piotrem Sikorskim, kancelarię adwokacką. Uczestniczył w pracach komisji i kół przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Pracował m.in.: w latach 2001-2007 w Komisji Klubowej, w latach 2004-2013 w Kole Młodych, w latach 2010-2013 w Komisji ds. Szkolenia Aplikantów Adwokackich. W latach 2005-2007 pracował w Komisji Wykonywania Zawodu Adwokata i Organizacji Adwokatury przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, a w latach 2010-2013 w Komisji ds. Zagranicznych Naczelnej Rady Adwokackiej. W 2004 roku Zgromadzenie Izby Adwokackiej w Warszawie powierzyło mu funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. Następnie w kadencji 2007-2010 pełnił funkcję wiceprezesa sądu, aby ostatecznie od roku 2010 zostać jego prezesem. Od 2010 roku jest członkiem Komisji Bioetycznej przy Instytucie Kardiologii w Aninie. W kwietniu tego roku został wybrany dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Majewski od początku pracuje głównie na sali rozpraw, prowadząc sprawy karne. Bronił nie tylko gangsterów z „Pruszkowa”, ale i Czesława Kiszczaka. Domagał się m.in. uchylenia wyroku skazującego byłego szefa PRL-owskiej bezpieki w procesie autorów stanu wojennego.

Dziś – kiedy media ujawniły, że jego żona pracowała w BGN – Grzegorz Majewski zawiesił pełnienie funkcji dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej.

Więcej na ten temat w jutrzejszym Dodatku Warszawskim „Gazety Polskiej Codziennie”