Polskie wojsko na ćwiczeniach Stalwart Strike III

  

Żołnierze kompanii manewrowej XXXIV. Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie uczestniczyli w ćwiczeniu z wojskami pod kryptonimem „Stalwart Strike III” – informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Manewry charakteryzowały się dużym realizmem i dynamiką. Scenariusz ćwiczenia zakładał kilka etapów: przemieszczenie sił i środków do wyznaczonego rejonu, które realizowane było sposobem kołowym i powietrznym z użyciem śmigłowców UH 60 Black Hawk, przejęcie kontroli nad nielegalnie zgromadzonym tłumem, usunięcie i pokonanie barykad, opanowanie zajętej tzw.  infrastruktury krytycznej oraz wykonanie procedury uwolnienia nielegalnie przetrzymywanych osób (ang. Cordon and Search) – czytamy na oficjalnym portalu DO RSZ. 

Ćwiczenie osiągnęło zakładane cele szkoleniowe. Uzyskane w jego toku doświadczenia oraz wnioski przyczynią się do dalszego  doskonalenia umiejętności żołnierzy, wchodzących w skład międzynarodowego batalionu (FCP – Forward Command Post). Pomogą również w usunięciu niedociągnięć dla efektywniejszego współdziałania w rejonie działań mandatowych Sił Międzynarodowych KFOR – podaje Dowództwo Operacyjne.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DO RSZ

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyciek oleju z elektrowni. Trwa akcja ratunkowa

Zdjęcie ilustracyjne / By PanSG - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57898777

  

Państwowa Straż Pożarna prowadzi akcję ratunkową, która ma na celu opanowanie oleju, który wyciekł z elektrowni Energa w Ostrołęce (mazowieckie) do kanału wpływającego do Narwi – poinformował dzisiaj oficer prasowy miejscowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Robert Chodkowski.

Chodkowski poinformował, że przedstawiciele Energa Elektrownie Ostrołęka potwierdzili wyciek oleju. "Uzyskaliśmy informację z zespołu elektrowni, że to olej turbinowy TU 32" – powiedział. Nie ma oficjalnych danych o ilości oleju, który dostał się do kanału i zagraża Narwi.

Koło elektrowni pracuje około 20 strażaków. Kolejne grupy stawiają zapory i rękawy sorpcyjne w Sieluniu (pow. makowski).

"Inspektorzy Delegatury WIOŚ (Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska) w Ostrołęce prowadzą rozpoznanie"

– napisała na Twitterze rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl