Czabański o konkursie na prezesa TVP

  

Przyjęto nowy regulamin dotyczący konkursu na stanowisko prezesa TVP – będzie on jawny i trzyetapowy. Zadecydowano również, że nowy zarząd Telewizji Polskiej będzie składał się wyłącznie z prezesa.
 
Spotkanie Rady Mediów Narodowych odbyło się 1,5 tygodnia temu. Zaproponowano projekt regulaminu na prezesa TVP, który został przyjęty go w poniedziałek.
 
Zgodnie z przepisami od kandydatów wymaga się posiadania wyższego wykształcenia oraz kompetencji. Spełnionych musi być również kilka warunków standardowych w rekrutacjach do pracy w sektorze państwowym: niekaralność, pełna zdolność do czynności prawnych, czy korzystanie w pełni z praw publicznych. Nowy prezes TVP nie musi mieć doświadczenia na stanowisku kierowniczym.
 
Kandydaci mogą być zgłaszani do 15 września 2016 roku. Aplikacje powinny zawierać CV, list motywacyjny oraz dokumenty poświadczające spełnienie wymogów konkursu. W liście motywacyjnym powinna być zawarta wizja działania Telewizji Publicznej – podkreślił Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.
 
Pierwszym etapem będzie ocena pod względem formalnym, w kolejnym etapie pod względem merytorycznym. Ostatnią częścią będą rozmowy kwalifikacyjne z członkami Rady.
 
Nie określono ilu kandydatów będzie dopuszczonych do trzeciego etapu, oraz ile będą trwały rozmowy.


„Rozmowy będą dotyczyć głównie wiedzy kandydatów z zakresu zarządzania (zwłaszcza spółkami z udziałem Skarbu Państwa), mediów elektronicznych (zwłaszcza telewizji) oraz realizacji interesu publicznego w mediach, a także wiedzy ogólnej z kultury i zagadnień życia społecznego i gospodarczego oraz dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata”

 – podaje wirtualnemedia.pl.

Oceniane będą doświadczenie w zarządzaniu, wykształcenie, uprawnienia zawodowe, czy dotychczasowa rzetelność zawodowa dająca rękojmię.
 
Po zakończeniu rozmów RMN wyłoni najlepszych kandydatów. Gdyby pierwsza z nich nie zgodziła się przyjąć stanowiska, propozycję otrzyma kolejna osoba.

Rada podając uzasadnienie będzie miała możliwość zakończenia konkursu w dowolnym momencie bez wyłonienia kandydatów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kulisy Światowego Forum Holokaustu: Polityków siedmiokrotnie więcej niż ocalonych!

zdjęcie ilustracyjne / Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

  

Hiszpańska agencja EFE zwróciła uwagę w doniesieniach z Jerozolimy na fakt, że do uczestnictwa w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie zaproszono aż siedmiokrotnie więcej polityków niż ludzi, którzy przeżyli Holokaust. Jak się okazuje na 700 zaproszonych - 600 to politycy.

EFE pisze z uznaniem o geście delegacji ukraińskiej, która - podobnie jak wielu izraelskich ministrów - odstąpiła ocalonym swe miejsca na sali Warszawskiego Getta w Instytucie Jad Waszem, gdzie odbywa się V Światowe Forum Holokaustu. Przypomina, że Forum ma miejsce „w kraju, w którym mieszka ponad 200 tys. osób będących ofiarami nazistowskich prześladowań”.

Hiszpańska agencja cytuje wypowiedzi Żydów ocalałych z Holokaustu, którzy wyrażają ubolewanie wobec faktu, że na sali obrad było tak mało miejsca dla ofiar Szoah.

Co się dzieje z tymi obchodami? Czy Auschwitz to był jakiś festyn? Na pierwszym miejscu powinni byli się zatroszczyć o tych, którzy przeżyli!.
- mówi cytowany przez hiszpańskie media 86-letni mieszkaniec Hajfy, Tamar Liwni.

Według założonej w 2007 r. izraelskiej organizacji charytatywnej „Aviv for Holocaust Survivors”, której oświadczenie cytuje EFE, „mimo wysiłków na rzecz pełniejszej integracji co czwarty mieszkaniec Izraela, który przeżył Holokaust, żyje dziś poniżej granicy ubóstwa”. Statutowym celem fundacji jest właśnie pomoc tym osobom.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts