Na profilu facebooka tygodnika „Przekrój” ukazał się rysunek satyryczny Marka Raczkowskiego. Ilustracja przedstawia osobnika, popularnie określanego mianem dresiarza, który pisze na murze skrót powszechnie znanego wulgarnego wyrażenia pod adresem policji, gdzie literę „P” jak policja zastępuje symbol Polski Walczącej. 

Reduta Dobrego Imienia postanowiła zdecydowanie zareagować na takie traktowanie symbolu walki z okupantem, w której zginęły miliony Polaków i złoży zawiadomienie do prokuratury o znieważeniu znaku Polski Walczącej. Jest on na mocy uchwały z dnia 22.08.2014 r. objęty ochroną. 

Jak napisał Zespół Reduty Dobrego Imienia:

Deptanie symboli to żadna sztuka. >>Dyskurs<< uprawiany metodą, która polega na profanacji pamięci, nie prowadzi do budowania wspólnoty, lecz do dalszego umacniania podziałów. Ciekawe, że środowiska tak walczące z uprzedzeniami, stereotypami same propagują wizerunek polskiego patrioty jako tępego łysola, obrażając w ten sposób tysiące szlachetnych, wartościowych ludzi. Ponad 70 lat temu hitlerowska propaganda używała na walczących pod znakiem PW określenia >>polnische Banditen<<, ubecka – >>zapluty karzeł reakcji<<. Czyżbyśmy dziś mieli do czynienia z tego rodzaju mową nienawiści w nowej odsłonie? Musi być pytaniem retorycznym, kto z satysfakcją podpisałby się dziś pod tym rysunkiem. Potwierdza się niestety tutaj smutna diagnoza tych, którzy obserwując dzisiejszą polską rzeczywistość, dostrzegają toczącą się walkę, trzeciego już, pokolenia potomków UB i AK. 

Stwierdzono też, że nawet jeśli tym sposobem artysta próbuje zwrócić uwagę na trend, w którym symbole patriotyczne są nadużywane, to tak utytułowanego twórcę powinno być stać na zasygnalizowanie tego problemu w bardziej umiejętny sposób. Ten zaprezentowany jest na poziomie brukowca.

Pod znakiem Polski Walczącej żołnierze AK oraz Żołnierze Wyklęci walczyli przeciwko totalitaryzmom, zarówno czerwonemu, jak i brunatnemu, w których artyści, dziennikarze, twórcy nie mogli nawet marzyć o namiastce tej swobody wypowiedzi, jaką mają dzisiaj.