Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy o reprywatyzacji

W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy o reprywatyzacji. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz wciąż odrzuca odpowiedzialność za decyzje w sprawie reprywatyzacji.&n

Marcin Pegaz/Gazeta Polska
W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy o reprywatyzacji. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz wciąż odrzuca odpowiedzialność za decyzje w sprawie reprywatyzacji. 

Jak poinformował warszawski ratusz:

„1 września 2016 r. (czwartek) w Sali Warszawskiej PKiN na IV p., wejście główne od ul. Marszałkowskiej, odbędzie się XXXIV posiedzenie Rady m.st. Warszawy, zwołane na wniosek Prezydenta m.st. Warszawy. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 16.00”. 

W zeszłym tygodniu po wybuchu afery reprywatyzacyjnej w Warszawie głos zabrała prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zwołała dziennikarzy na konferencję prasową przed siedzibą Agory chwilę po 7 rano, aby oznajmić, że w zasadzie nie ma sobie nic do zarzucenia i zapowiedzieć jedynie dymisje kilku swoich urzędników.

Według zastępcy koordynatora ds. służb specjalnych w Warszawie w sprawie afery reprywatyzacyjnej musiał działać układ. Maciej Wąsik sugeruje, że mogą być jedynie dwa wyjaśnienia całej sprawy: albo prezydent stolicy utraciła kontrolę nad miastem, albo wszystko działo się pod jej „parasolem ochronnym”. 

 

Źródło: 300polityka.pl

#Rada Warszawy #sesja #HGW #reprywatyzacja

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo