Dymisja od zaraz

  

Wydaje się, że PO stosuje wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz tę samą próbę ogniową, co niegdyś wobec Zbigniewa Chlebowskiego. Jeśli wybroni się w świetle fleszy, nie spoci się i wypadnie wiarygodnie – przetrwa. Jak pamiętamy aferę hazardową, Chlebowski egzaminu nie przetrwał – PO musiała go schować i nie wystawiać więcej na listach wyborczych. Gronkiewicz-Waltz – trzeba to jej oddać – nie poci się tak jak Chlebowski.

Ale cała reszta: wiarygodność obrony, zgodność z dokumentami i faktami jest mniej więcej na takim poziomie, jak u Chlebowskiego. Nikt w to, co pani prezydent mówi, nie wierzy. Jej twierdzenie, że nie odpowiada za kluczowe decyzje swoich urzędników przejdzie do historii warszawskiej polityki, zwłaszcza że ta „niewiedza” stoi w sprzeczności z jej własnym podpisem pod powyższymi decyzjami. Koń jaki jest, każdy widzi – w PO też – i jest tylko pytanie, w co i jak długo chce brnąć Platforma. Jeśli chce utrzymać w przyszłości wpływy w zdominowanej przez liberalny elektorat Warszawie, powinna natychmiast doprowadzić do odejścia pani prezydent. Inaczej czas pracuje dla jej opozycji. Zarówno dla PiS‑u, jak i dla być może szykującego się do walki o Warszawę Ryszarda Petru.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts