W końcu spokój na tej ziemi

  

Tłumy gdańszczan i ludzi z całej Polski oddały hołd bohaterom. Tysiące ludzi maszerujące w kondukcie pogrzebowym, a wcześniej całonocne czuwanie przy szczątkach „Inki” i „Zagończyka”, dwójki bohaterów podziemia antykomunistycznego, są dowodem na to, jak jednoznacznie Polacy oceniają nie tylko powojenną walkę Żołnierzy Wyklętych.

To także jednoznaczna ocena zarówno PRL-u, jak i III RP. Polska Ludowa bowiem deptała ciała i pamięć, III RP zaś nie uczyniła praktycznie nic, by ciała odnaleźć, a pamięć przywrócić. Wystawione w Kaplicy Królewskiej gdańskiej bazyliki szczątki, które wczoraj uroczyście odprowadzono na gdański Cmentarz Garnizonowy są niemym krzykiem oskarżenia wobec ostatnich 70 lat. Są jednocześnie dowodem na to, że państwowość polska uległa w ostatnim czasie fundamentalnej zmianie na lepsze. Danuta Siedzikówna i Feliks Selmanowicz zaznali wreszcie spokoju na ziemi. Na ten spokój czekają tysiące innych, którym jesteśmy to winni. Jest to także test na to, jaką Polskę dziś wspólnie tworzymy.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts