Szkolenie logistyczne i strzeleckie Elewów

  

W środę odbyły się egzaminy końcowe na zakończenie szkolenia żołnierzy służby przygotowawczej drugiego turnusu.

Celem egzaminu było sprawdzenie  poziomu  przygotowania żołnierzy do pełnienia służby wojskowej w ramach nadawanej specjalności wojskowej. Podczas  sprawdzianu, każdy elew losował zestaw pytań oraz zadań z zakresu materiału zrealizowanego w czasie zajęć programowych, zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową – czytamy na portalu Dowództwa Generalnego RSZ.

Jak podaje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, szkolenie żołnierzy odbywa się z wykorzystaniem sprzętu najnowszej generacji. Grupa o specjalności „kierowca kołowego transportera opancerzonego KTO Rosomak” większość zajęć odbyła przy wykorzystaniu najnowszego w Wojsku Polskim symulatora do nauki jazdy kołowym transporterem opancerzonym Jaskier. Szkolenie na tak zaawansowanym technicznie sprzęcie pomaga przyswoić więcej wiedzy i umiejętności z zakresu budowy oraz eksploatacji wozu bojowego, a także wpływa korzystnie na urozmaicenie procesu edukacji żołnierza – informuje CSWL.

Z kolei grupa o specjalności „działonowy operator”, pod czujnym okiem instruktorów z Cyklu Szkolenia Ogniowego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zdawała egzamin z praktycznej budowy i użytkowania uzbrojenia pokładowego wozu bojowego piechoty. Odbyła również strzelanie szkolne nr 1 z karabinu maszynowego PKT, które żołnierze zaliczyli na ocenę dobrą – podaje poznańskie Centrum Szkolenia. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DG RSZ,CSWL

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukradł miedziane elementy z turbin prądotwórczych

/ http://www.opolska.policja.gov.pl/

  

Policjanci z Prudnika zatrzymali 37-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o włamanie do jednej z firm, skąd miał ukraść miedziane elementy turbin prądotwórczych - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu. Straty firmy oszacowano na pół miliona złotych.

W pierwszych dniach stycznia policjanci z Prudnika dostali zgłoszenie o włamaniu do budynku jednej z firm. Na miejscu zabezpieczono ślady przestępcy i po krótkim postępowaniu wytypowano podejrzanego.

Jak ustalono, 37-letni mieszkaniec Prudnika, na przełomie roku miał kilkukrotnie włamywać się do budynku firmy, skąd wynosił miedziane elementy stosowane w budowie turbin prądotwórczych. Poszkodowany swoje straty ocenił na pół miliona złotych. Podejrzanemu po zatrzymaniu przedstawiono zarzuty włamania i kradzieży. Za takie przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts