Cenna lekcja na przyszłość

  

Decyzja sądu rodzinnego w Kirchheim unter Teck oddania dziecka polskim rodzicom pokazała, że działanie polskiego rządu było jak najbardziej wskazane i pożądane. To bodaj pierwszy taki wypadek, gdy rząd tak zdecydowanie wsparł polskich obywateli, bo bez wątpienia działania dyplomatyczne i polityczne przyczyniły się do powrotu dziecka do rodziców.

Niestety, znane są wypadki, gdy bez takiego wsparcia rodzice latami walczyli o dzieci i to bez szczęśliwego zakończenia. Niezależnie od działań pełnomocnika rodziny nie do przecenienia było wsparcie mediów i nacisk opinii publicznej. Wydaje się, że sprzyjającą okolicznością była też planowana na piątek wizyta w Polsce kanclerz Angeli Merkel. Nie można tu mówić o bezpośrednim wpływie na sąd w Niemczech, ale gdyby do dzisiaj sprawa nie została rozwiązana, głównym tematem rozmów pani kanclerz w Polsce byłyby Jugendamty i odbieranie polskich dzieci w Niemczech. A tak temat zszedł z agendy politycznej. To dobrze, jednak polscy politycy nie powinni zapominać tej lekcji i ustawać we wspieraniu polskich rodziców i ich dzieci nie tylko w Niemczech, ale i innych krajach, np. w Norwegii czy Wlk. Brytanii.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts