Pod Piasecznem policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji, za którym Interpol wystawił tzw. czerwoną notę. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa na terytorium Turcji. Jak już ustalono najprawdopodobniej od 2012 roku ukrywał się on na terenie naszego kraju.

W jednym z centrów handlowych znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego policjanci zatrzymali 37-letniego obywatela Turcji. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa w Istambule przy użyciu broni palnej.

Mężczyzna najprawdopodobniej w 2012 roku opuścił terytorium Turcji i od tamtej pory ukrywał się na terenie naszego kraju – wynika z policyjnych ustaleń.  W 2014 roku za poszukiwanym mężczyzną została wystawiona przez Interpol tzw. czerwona nota.
 
Po zatrzymaniu 37-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Policjanci prowadzą obecnie dalsze czynności związane z tymczasowym aresztowaniem mężczyzny. Działania nadzoruje prokuratura. Sąd zadecyduje o ewentualnej ekstradycji mężczyzny do Turcji.